O nas

Zmiana ustawy o prawie bankowym w sierpniu 2011 roku przyniosła wzrost liczby internetowych kantorów wymiany walut, co zrewolucjonizowało dotychczasowy obrót walutami obcymi. Alior Bank wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów i prezentuje pierwszy bankowy serwis walutowy w całości dostępny za pośrednictwem Internetu – Kantor Walutowy. Gwarantuje on bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunkach Klientów, jakie niedostępne jest dla osób korzystających z usług wielu firm zajmujących się wymianą walut. Aby ułatwić Klientom zawieranie transakcji, w momencie rejestracji każdemu Klientowi zakładane są bezpłatne rachunki bankowe – a to wszystko za pośrednictwem Internetu, bez wychodzenia z domu! Aby wymieniać waluty nie musisz więc zakładać osobnych kont w walutach obcych, których prowadzenie często obarczone jest wysokimi opłatami. Transakcje wymiany walut odbywają się pomiędzy rachunkami Klienta w ramach jednego banku, co skraca czas wymiany walut. Osoby pragnące odebrać wymienione środki w formie gotówki mogą zgłosić się do jednego z wybranych oddziałów Alior Banku w całej Polsce. Kantor Walutowy to pierwsza oferta bankowa, która łączy wygodę, bezpieczeństwo oraz korzystne warunki wymiany walut.

Więcej informacji o Alior Banku znajdziesz na stronie banku

2018-12-07: Rejestracja za pośrednictwem kuriera już dostępna

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom, udostępniliśmy możliwość otwarcia bezpłatnego konta w Kantorze Walutowym za pośrednictwem kuriera.

Proces zakładania konta jest procesem w pełni zdalnym. Oznacza to, że nie jest wymagany dodatkowy przelew weryfikacyjny czy wizyta w oddziale banku. Tym samym po wypełnieniu formularza rejestracyjnego, w ciągu 2 -3 dni roboczych kurier dostarczy umowę pod wskazany w formularzu adres.
Otrzymają Państwo umowę w wersji papierowej, po jej podpisaniu kurier przekaże ją do banku. O aktywacji konta zostaną Państwo informowani w odrębnej wiadomości.

Dodatkowo, otwarcie konta w Kantorze Walutowym, jest możliwe za pośrednictwem:
- weryfikacji przelewem,
- wideoweryfikacji,
- wizyty w oddziale Alior Banku.