O nas

Zmiana ustawy o prawie bankowym w sierpniu 2011 roku przyniosła wzrost liczby internetowych kantorów wymiany walut, co zrewolucjonizowało dotychczasowy obrót walutami obcymi. Alior Bank wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów i prezentuje pierwszy bankowy serwis walutowy w całości dostępny za pośrednictwem Internetu – Kantor Walutowy. Gwarantuje on bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunkach Klientów, jakie niedostępne jest dla osób korzystających z usług wielu firm zajmujących się wymianą walut. Aby ułatwić Klientom zawieranie transakcji, w momencie rejestracji każdemu Klientowi zakładane są bezpłatne rachunki bankowe – a to wszystko za pośrednictwem Internetu, bez wychodzenia z domu! Aby wymieniać waluty nie musisz więc zakładać osobnych kont w walutach obcych, których prowadzenie często obarczone jest wysokimi opłatami. Transakcje wymiany walut odbywają się pomiędzy rachunkami Klienta w ramach jednego banku, co skraca czas wymiany walut. Osoby pragnące odebrać wymienione środki w formie gotówki mogą zgłosić się do jednego z wybranych oddziałów Alior Banku w całej Polsce. Kantor Walutowy to pierwsza oferta bankowa, która łączy wygodę, bezpieczeństwo oraz korzystne warunki wymiany walut.

Więcej informacji o Alior Banku znajdziesz na stronie banku

2018-07-01: Split Payment w Kantorze Walutowym

Od dnia 1 lipca 2018 r. wszyscy przedsiębiorcy posiadający rachunki firmowe w Kantorze Walutowym będą mogli skorzystać z nowego typu przelewu, który pojawi się w bankowości internetowej.

Mechanizm Podzielonej Płatności (Split Payment) jest rodzajem przelewu, w którym kupujący, oprócz kwoty brutto, podaje zawartą w nim kwotę VAT wskazaną na fakturze. Kwota netto ma trafić na rachunek bieżący, a kwota VAT na dedykowany rachunek VAT kontrahenta.

Nowa metoda płatności za fakturę jest dobrowolna. Jeśli przedsiębiorca będzie chciał dokonać płatności na starych zasadach tradycyjnym przelewem - może tego dokonać. O tym, czy skorzystać z nowej czy starej metody płatności, decyduje zawsze kupujący, czyli płatnik faktury VAT.

Jak zlecić przelew Split Payment

Po zalogowaniu na liście rachunków pojawi się dodatkowy rachunek VAT, który został utworzony automatycznie dla każdego przedsiębiorcy. Aby zlecić płatność Split Payment ze strony głównej Kantoru, należy wybrać odnośnik Split Payment.

 

Do nowej formatki można również przejść korzystając ze standardowej ścieżki przelewu, oznaczając dodatkowo checkbox Przelew Split Payment.

Na formatce przelewu znalazły się dodatkowe pola: W tym VAT, Numer NIP oraz Numer faktury, które są niezbędne, aby wykonać płatność Split payment.

 

Zarówno historia przelewów, jak i prezentowanie szczegóły płatności, dla przelewów Split Payment nie ulega zmianie.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej szczegółow odnośnie Mechanizmu Podzielonej Płatności (Split Payment)