O nas

Zmiana ustawy o prawie bankowym w sierpniu 2011 roku przyniosła wzrost liczby internetowych kantorów wymiany walut, co zrewolucjonizowało dotychczasowy obrót walutami obcymi. Alior Bank wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów i prezentuje pierwszy bankowy serwis walutowy w całości dostępny za pośrednictwem Internetu – Kantor Walutowy. Gwarantuje on bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunkach Klientów, jakie niedostępne jest dla osób korzystających z usług wielu firm zajmujących się wymianą walut. Aby ułatwić Klientom zawieranie transakcji, w momencie rejestracji każdemu Klientowi zakładane są bezpłatne rachunki bankowe – a to wszystko za pośrednictwem Internetu, bez wychodzenia z domu! Aby wymieniać waluty nie musisz więc zakładać osobnych kont w walutach obcych, których prowadzenie często obarczone jest wysokimi opłatami. Transakcje wymiany walut odbywają się pomiędzy rachunkami Klienta w ramach jednego banku, co skraca czas wymiany walut. Osoby pragnące odebrać wymienione środki w formie gotówki mogą zgłosić się do jednego z wybranych oddziałów Alior Banku w całej Polsce. Kantor Walutowy to pierwsza oferta bankowa, która łączy wygodę, bezpieczeństwo oraz korzystne warunki wymiany walut.

Więcej informacji o Alior Banku znajdziesz na stronie banku

2018-12-19: Wyłączenie opcji kosztowej BEN oraz OUR dla przelewów wykonywanych na terenie EOG

W związku z wejściem w życie ustawy o usługach płatniczych (PSD2), od 20 grudnia br. nie będą realizowane przelewy zagraniczne w opcji OUR (koszt po stronie nadawcy przelewu) oraz BEN (koszt po stronie odbiorcy przelewu) na terenie krajów EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego).

Dotyczy to również przelewów do odbiorców zdefiniowanych z wybraną opcją kosztową BEN lub OUR. Dla takich odbiorców prosimy o złożenie nowych dyspozycji z opcja kosztową SHA. W innym przypadku przelewy nie zostaną zrealizowane.