O nas

Zmiana ustawy o prawie bankowym w sierpniu 2011 roku przyniosła wzrost liczby internetowych kantorów wymiany walut, co zrewolucjonizowało dotychczasowy obrót walutami obcymi. Alior Bank wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów i prezentuje pierwszy bankowy serwis walutowy w całości dostępny za pośrednictwem Internetu – Kantor Walutowy. Gwarantuje on bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunkach Klientów, jakie niedostępne jest dla osób korzystających z usług wielu firm zajmujących się wymianą walut. Aby ułatwić Klientom zawieranie transakcji, w momencie rejestracji każdemu Klientowi zakładane są bezpłatne rachunki bankowe – a to wszystko za pośrednictwem Internetu, bez wychodzenia z domu! Aby wymieniać waluty nie musisz więc zakładać osobnych kont w walutach obcych, których prowadzenie często obarczone jest wysokimi opłatami. Transakcje wymiany walut odbywają się pomiędzy rachunkami Klienta w ramach jednego banku, co skraca czas wymiany walut. Osoby pragnące odebrać wymienione środki w formie gotówki mogą zgłosić się do jednego z wybranych oddziałów Alior Banku w całej Polsce. Kantor Walutowy to pierwsza oferta bankowa, która łączy wygodę, bezpieczeństwo oraz korzystne warunki wymiany walut.

Więcej informacji o Alior Banku znajdziesz na stronie banku

2016-11-18: Android Pay już w Alior Banku

W czwartek 17 listopada 2016 r. Alior Bank jako jeden z pierwszych banków w Polsce wdrożył usługę Android Pay. Od tego dnia klienci banku korzystając z aplikacji na swoim telefonie mogą w prosty i bezpieczny sposób płacić za swoje zakupy w blisko pół miliona terminali płatniczych w Polsce i ponad 6 milionach terminali na całym świecie. Usługa jest również dostępna dla Użytkowników Kantoru Walutowego Alior Banku.

 

Już dziś dołącz do rewolucji płatniczej

Jak to zrobić? Przede wszystkim należy posiadać kartę walutową wydaną do rachunku w Kantorze Walutowym oraz telefon komórkowy z systemem operacyjnym Android™ w wersji 4.4 KitKat® lub nowszym obsługujący technologię NFC. Następnie należy pobrać aplikację Android Pay ze sklepu Google Play. Po rejestracji w aplikacji należy dodać posiadane karty, w tym kartę walutową. Można również zrobić zdjęcia kart a system sam wprowadzi niezbędne dane. Od tego momentu można korzystać z terminali płatniczych działających w technologii zbliżeniowej na całym świecie.

Szybkie i proste płatności

Po zrobieniu zakupów wystarczy wybudzić, a następnie zbliżyć telefon do terminala płatniczego. Po akceptacji płatności użytkownik otrzyma, oprócz paragonu, także powiadomienie na telefon z informacją o wykonanej płatności i nazwie sprzedawcy. Standardowo, transakcja kartą walutową powyżej 50 dolarów,  25 euro i 20 funtów będzie wymagała potwierdzenia kodem PIN karty – tak samo jak przy transakcji plastikową kartą. Korzystanie z Androida Pay zapewnia bezpieczeństwo transakcji, ponieważ płacąc za pośrednictwem aplikacji numer karty nie jest udostępniany sklepowi.

Już wkrótce Google uruchomi płatności Android Pay również w aplikacjach mobilnych. Dzięki temu nie będzie już konieczności każdorazowego wpisywania danych do płatności. System będzie automatycznie pamiętał nasze dane.

Android Pay dla każdego

Wychodząc z domu częściej zdarza nam się zapomnieć portfela niż telefonu. Android Pay to idealne rozwiązanie nie tylko dla zapominalskich. Będąc w kraju lub za granicą możemy mieć wszystkie karty zawsze przy sobie i w zależności od potrzeb płacić tą, którą nam najwygodniej. Dodatkowo zapewniamy sobie zabezpieczenie przed nieuprawnionym użyciem naszej karty. Już dziś pobierz aplikację Android Pay i miej swoje karty walutowe zawsze pod ręką.

 

Zespół Kantoru Walutowego Alior Banku