O nas

Zmiana ustawy o prawie bankowym w sierpniu 2011 roku przyniosła wzrost liczby internetowych kantorów wymiany walut, co zrewolucjonizowało dotychczasowy obrót walutami obcymi. Alior Bank wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów i prezentuje pierwszy bankowy serwis walutowy w całości dostępny za pośrednictwem Internetu – Kantor Walutowy. Gwarantuje on bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunkach Klientów, jakie niedostępne jest dla osób korzystających z usług wielu firm zajmujących się wymianą walut. Aby ułatwić Klientom zawieranie transakcji, w momencie rejestracji każdemu Klientowi zakładane są bezpłatne rachunki bankowe – a to wszystko za pośrednictwem Internetu, bez wychodzenia z domu! Aby wymieniać waluty nie musisz więc zakładać osobnych kont w walutach obcych, których prowadzenie często obarczone jest wysokimi opłatami. Transakcje wymiany walut odbywają się pomiędzy rachunkami Klienta w ramach jednego banku, co skraca czas wymiany walut. Osoby pragnące odebrać wymienione środki w formie gotówki mogą zgłosić się do jednego z wybranych oddziałów Alior Banku w całej Polsce. Kantor Walutowy to pierwsza oferta bankowa, która łączy wygodę, bezpieczeństwo oraz korzystne warunki wymiany walut.

Więcej informacji o Alior Banku znajdziesz na stronie banku

2017-03-06: Łatwiejsze przelewy w Kantorze Walutowym

Wysłanie przelewu europejskiego jest teraz tak łatwe, jak wysłanie przelewu krajowego. Obecnie, domyślnie dla waluty EUR prezentowany jest nowy, uproszczony formularz. Aby zlecić przelew europejski (SEPA), wystarczy podać nazwę odbiorcy oraz numer rachunku. Pozostałe informacje o banku odbiorcy zostaną dodane automatycznie.

W przypadku przelewu innego niż europejski, należy wybrać opcję „Chcę podać dodatkowe informacje”.

Dla przelewów w innych walutach , jeżeli numer rachunku został podany w formacie IBAN, kod SWIFT i dane banku również zostaną automatycznie uzupełnione przez system, dzięki czemu wykonywanie przelewów stało się o wiele prostsze.

Mamy nadzieję, że dzięki wprowadzonym modyfikacjom korzystanie z Kantoru Walutowego stanie się jeszcze wygodniejsze.