O nas

Zmiana ustawy o prawie bankowym w sierpniu 2011 roku przyniosła wzrost liczby internetowych kantorów wymiany walut, co zrewolucjonizowało dotychczasowy obrót walutami obcymi. Alior Bank wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów i prezentuje pierwszy bankowy serwis walutowy w całości dostępny za pośrednictwem Internetu – Kantor Walutowy. Gwarantuje on bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunkach Klientów, jakie niedostępne jest dla osób korzystających z usług wielu firm zajmujących się wymianą walut. Aby ułatwić Klientom zawieranie transakcji, w momencie rejestracji każdemu Klientowi zakładane są bezpłatne rachunki bankowe – a to wszystko za pośrednictwem Internetu, bez wychodzenia z domu! Aby wymieniać waluty nie musisz więc zakładać osobnych kont w walutach obcych, których prowadzenie często obarczone jest wysokimi opłatami. Transakcje wymiany walut odbywają się pomiędzy rachunkami Klienta w ramach jednego banku, co skraca czas wymiany walut. Osoby pragnące odebrać wymienione środki w formie gotówki mogą zgłosić się do jednego z wybranych oddziałów Alior Banku w całej Polsce. Kantor Walutowy to pierwsza oferta bankowa, która łączy wygodę, bezpieczeństwo oraz korzystne warunki wymiany walut.

Więcej informacji o Alior Banku znajdziesz na stronie banku

2018-01-19: Kantor Walutowy zwycięzcą rankingu bankowych kantorów

Kantor Walutowy Alior Banku zwycięzcą rankingu serwisu najlepszekonto.pl. Serwis najlepszekonto.pl zaprezentował ranking bankowych kantorów walutowych. Na pierwszym miejscu zestawienia znalazł się internetowy Kantor Walutowy Alior Banku.

W rankingu wzięto pod uwagę 7 bankowych kantorów walutowych. Oceniano je w najistotniejszych z punktu widzenia klienta kategoriach, m.in.: wysokość oferowanych kursów, paleta dostępnych walut, godziny pracy, możliwość wyrobienia karty walutowej czy konieczność posiadania konta osobistego w danym banku.

Zaledwie trzem z ocenianych kantorów udało się uzyskać wynik na poziomie 10 punktów lub wyżej.

Twórcy rankingu podkreślili, że internetowy Kantor Walutowy Alior Banku oferuje jedne z najlepszych na rynku kursów wymiany, szeroką paletę dostępnych walut oraz nie wymaga od klientów zakładania oddzielnego konta bankowego.

Internetowy Kantor Walutowy Alior Banku działa w Polsce od 2012 roku. Platforma umożliwia klientom wymianę 14 walut w czasie rzeczywistym, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu z dowolnego miejsca. W Kantorze Walutowym można zamówić również kartę do rachunku prowadzonego w euro, dolarach lub funtach. Używanie ich jest bezpłatne, jeżeli w ciągu pierwszych sześciu miesięcy od dnia wydania klient wykona choć jedną operację z jej użyciem.

Karta pozwala płacić z konta walutowego np. w sklepie, hotelu, komunikacji miejskiej. Umożliwia wypłatę gotówki w walucie z bankomatów bez dodatkowych kosztów przewalutowania oraz pozwala dokonywać płatności w sklepach internetowych.

Z oferty kantoru można skorzystać nie będąc klientem Alior Banku. Bank daje możliwość zarejestrowania się online za pośrednictwem przelewu, a od czerwca 2017 r. można to zrobić w szybki i najbardziej nowoczesny sposób – poprzez wideoweryfikację.

Pełny ranking można znaleźć pod linkiem.