O nas

Zmiana ustawy o prawie bankowym w sierpniu 2011 roku przyniosła wzrost liczby internetowych kantorów wymiany walut, co zrewolucjonizowało dotychczasowy obrót walutami obcymi. Alior Bank wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów i prezentuje pierwszy bankowy serwis walutowy w całości dostępny za pośrednictwem Internetu – Kantor Walutowy. Gwarantuje on bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunkach Klientów, jakie niedostępne jest dla osób korzystających z usług wielu firm zajmujących się wymianą walut. Aby ułatwić Klientom zawieranie transakcji, w momencie rejestracji każdemu Klientowi zakładane są bezpłatne rachunki bankowe – a to wszystko za pośrednictwem Internetu, bez wychodzenia z domu! Aby wymieniać waluty nie musisz więc zakładać osobnych kont w walutach obcych, których prowadzenie często obarczone jest wysokimi opłatami. Transakcje wymiany walut odbywają się pomiędzy rachunkami Klienta w ramach jednego banku, co skraca czas wymiany walut. Osoby pragnące odebrać wymienione środki w formie gotówki mogą zgłosić się do jednego z wybranych oddziałów Alior Banku w całej Polsce. Kantor Walutowy to pierwsza oferta bankowa, która łączy wygodę, bezpieczeństwo oraz korzystne warunki wymiany walut.

Więcej informacji o Alior Banku znajdziesz na stronie banku

2018-04-25: Kantor Walutowy Alior Banku zwycięzcą rankingu Złoty Bankier

Złoty Bankier w kategorii: Bezpieczeństwo – Najlepsze praktyki: Fintech dla Kantor Walutowy Alior BankZwycięzcą rankingu Złoty Bankier w kategorii Bezpieczeństwo – Najlepsze praktyki: Fintech został Kantor Walutowy Alior Banku. Oceny instytucji finansowych dokonali eksperci merytoryczni Rankingu: Kantar TNS i Obserwatorium.biz.

Weryfikacji zostało poddanych 41 instytucji finansowych. Eksperci docenili Kantor Walutowy m.in. za dostępność systemową, narzędzia uwierzytelniania, poufność połączeń, jakość haseł i sposoby ich odzyskiwania, a także edukację klienta w zakresie bezpieczeństwa korzystania z systemów elektronicznych.

"Od 2012 r. konsekwentnie rozwijamy nasz Kantor Walutowy i wzmacniamy jego pozycję na rynku. Bezpieczeństwo aplikacji było i jest dla nas priorytetem. Zwycięstwo w rankingu Złoty Bankier jest dla nas potwierdzeniem, że nasza praca idzie w dobrym kierunku, a rynek docenia nasze osiągnięcia w zakresie bezpieczeństwa. Jestem przekonany, że klienci, chętnie korzystający z naszych usług, również podzielają tę opinię" - mówi Tomasz Dośpiał, Dyrektor Działu Walutowych Platform Transakcyjnych.

Kantor Walutowy Alior Bank jest liderem na rynku internetowych kantorów walutowych. Umożliwia zawieranie transakcji przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, oferując przy tym konkurencyjne kursy wymiany walut. Do rachunków w euro, dolarach i funtach jest możliwość zamówienia bezpłatnej karty walutowej.

Z oferty Kantoru Walutowego można skorzystać nie będąc klientem Alior Banku. Bank daje możliwość zarejestrowania się online za pośrednictwem przelewu, oraz w szybki i najbardziej nowoczesny sposób – poprzez wideoweryfikację.