O nas

Zmiana ustawy o prawie bankowym w sierpniu 2011 roku przyniosła wzrost liczby internetowych kantorów wymiany walut, co zrewolucjonizowało dotychczasowy obrót walutami obcymi. Alior Bank wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów i prezentuje pierwszy bankowy serwis walutowy w całości dostępny za pośrednictwem Internetu – Kantor Walutowy. Gwarantuje on bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunkach Klientów, jakie niedostępne jest dla osób korzystających z usług wielu firm zajmujących się wymianą walut. Aby ułatwić Klientom zawieranie transakcji, w momencie rejestracji każdemu Klientowi zakładane są bezpłatne rachunki bankowe – a to wszystko za pośrednictwem Internetu, bez wychodzenia z domu! Aby wymieniać waluty nie musisz więc zakładać osobnych kont w walutach obcych, których prowadzenie często obarczone jest wysokimi opłatami. Transakcje wymiany walut odbywają się pomiędzy rachunkami Klienta w ramach jednego banku, co skraca czas wymiany walut. Osoby pragnące odebrać wymienione środki w formie gotówki mogą zgłosić się do jednego z wybranych oddziałów Alior Banku w całej Polsce. Kantor Walutowy to pierwsza oferta bankowa, która łączy wygodę, bezpieczeństwo oraz korzystne warunki wymiany walut.

Więcej informacji o Alior Banku znajdziesz na stronie banku

2018-11-20: Nowe godziny odbioru sesji SEPA

Z dniem 19 listopada br. zostają udostępnione dodatkowe dwie sesje rozliczeniowe dla przelewów przychodzących SEPA, pomiędzy godziną 12:00 a 14:00.

Dzięki tej zmianie środki udostępnione w ramach II i III sesji rozliczeniowej SEPA będą dostępne na Państwa rachunkach przed 14:00, tj. przed godziną graniczną przyjmowania zleceń w trybie express dla przelewów w walucie EURO.

Obecnie księgowania sesji przychodzących odbywać się będą w następujących godzinach 8:30, 12:00, 12:45, 13:45, 16:00, 17:20.

... czytaj dalej