O nas

Zmiana ustawy o prawie bankowym w sierpniu 2011 roku przyniosła wzrost liczby internetowych kantorów wymiany walut, co zrewolucjonizowało dotychczasowy obrót walutami obcymi. Alior Bank wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów i prezentuje pierwszy bankowy serwis walutowy w całości dostępny za pośrednictwem Internetu – Kantor Walutowy. Gwarantuje on bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunkach Klientów, jakie niedostępne jest dla osób korzystających z usług wielu firm zajmujących się wymianą walut. Aby ułatwić Klientom zawieranie transakcji, w momencie rejestracji każdemu Klientowi zakładane są bezpłatne rachunki bankowe – a to wszystko za pośrednictwem Internetu, bez wychodzenia z domu! Aby wymieniać waluty nie musisz więc zakładać osobnych kont w walutach obcych, których prowadzenie często obarczone jest wysokimi opłatami. Transakcje wymiany walut odbywają się pomiędzy rachunkami Klienta w ramach jednego banku, co skraca czas wymiany walut. Osoby pragnące odebrać wymienione środki w formie gotówki mogą zgłosić się do jednego z wybranych oddziałów Alior Banku w całej Polsce. Kantor Walutowy to pierwsza oferta bankowa, która łączy wygodę, bezpieczeństwo oraz korzystne warunki wymiany walut.

Więcej informacji o Alior Banku znajdziesz na stronie banku

2017-11-01: Cyberzakupy – odbierz nagrody do 250 zł

W listopadzie obchodzimy największe święta handlu detalicznego tj.: Global Shopping Festival (11.11), Black Friday (24.11) oraz Cyber Monday (27.11). Robiąc zakupy w tym miesiącu można skorzystać z obniżonych cen w sklepach oraz wygrać nagrody za płatności internetowe kartą Kantoru Walutowego.

... czytaj dalej

2017-10-19: TAPnij Kasę - Odbierz 50zł i wygraj Nagrodę Główną 1000zł

We współpracy z firmą Google uruchomiliśmy akcję promocyjną „TAPnij KASĘ”, w której mogą wziąć udział wszyscy klienci indywidualni Kantoru Walutowego. Do wygrania w konkursie jest aż 110 nagród o wartości 1000 zł każda - wystarczy od 18 października do 31 grudnia br. zebrać jak najwięcej punktów za transakcje wykonane Androidem Pay kartami Kantoru lub Alior Banku. Dodatkowo każdy nowy użytkownik aplikacji Android Pay może otrzymać nagrodę powitalną o wartości 50 zł.

... czytaj dalej

2017-09-22 Nowe funkcje w Kantorze Walutowym

Informujemy, że w Kantorze Walutowym zostały wprowadzone nowe funkcje, zabezpieczenia oraz poprawki usprawniające działanie serwisu internetowego, w tym:

Limity jednorazowe przelewów

Wprowadzono możliwość zdefiniowania maksymalnych kwot dla jednorazowych przelewów zewnętrznych. Limity można ustawić w zakładce Ustawienia Kantoru, oddzielnie dla przelewów zlecanych w wersji przeglądarkowej i mobilnej Kantoru Walutowego. Zwiększenie limitu wymaga podania kodu SMS.

Wklejanie numeru rachunku

Wprowadzono zabezpieczenie zapobiegające podmianie numeru rachunku. Polega ono na zamianie ostatniego znaku z wklejanego numeru rachunku na gwiazdkę/asterysk (*) – należy pamiętać o ręcznym zastąpieniu tego znaku właściwą cyfrą z numeru rachunku.

 Dane osobowe

  • Samodzielna modyfikacja numeru telefonu w Kantorze Walutowym jest teraz potwierdzana wysłaniem jednorazowego hasła SMS na dotychczasowy numer telefonu. W przypadku gdy został on utracony, zmiana numeru telefonu możliwa jest w dowolnym oddziale Alior Banku.
  • Wyświetlenie danych klienta (w tym: numer telefonu oraz adres e-mail) używanych w Kantorze Walutowym, wymaga teraz potwierdzenia kodem SMS.
... czytaj dalej

2017-09-01: Festiwal taniego tankowania – promocja zakończona

Do końca sierpnia br. trwała promocja w Kantorze Walutowym Alior Banku – „Festiwal taniego tankowania”. Zarówno obecni, jak i nowi klienci Kantoru mieli możliwość otrzymania do 10 euro zwrotu, płacąc kartą walutową na stacjach benzynowych poza granicami Polski. Osoby, które dokonały największej liczby transakcji, mogą liczyć na dodatkową nagrodę w wysokości 250 zł.

... czytaj dalej