Doradztwo Inwestycyjne Usługa bezpłatna

Jeśli chcesz inwestować, możesz otrzymać fachową pomoc. Poznaj naszą usługę doradztwa inwestycyjnego, otrzymuj rekomendacje od naszych ekspertów i zachowaj kontrolę nad swoimi aktywami!
bezpłatne wsparcie specjalistów
comiesięczna aktualizacja rekomendacji uwzględniająca obecną sytuację rynkową
realizacja rekomendacji już od minimalnych kwot nabycia funduszy
gotowe portfele inwestycyjne dopasowane do indywidualnych potrzeb

Na czym polega doradztwo inwestycyjne?

W ramach usługi doradztwa inwestycyjnego, eksperci biura maklerskiego - licencjonowani maklerzy i doradcy inwestycyjni, wyselekcjonuą dla Ciebie portfel inwestycyjny zgodny ze strategią inwestycyjną, dopasowaną do Twoich indywidualnych celów, potrzeb oraz poziomu ryzyka jaki jesteś w stanie zaakceptować.

Sprawdź jak skorzystać z usługi w kilku prostych krokach

1
Ankieta inwestycyjna

Aby poznać strategię inwestycyjną, najlepiej dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb wypełnij ankietę, dostępną online, po zalogowaniu się do bankowości internetowej w zakładce: Inwestycje  Profil inwestycyjny, lub w wersji papierowej, w oddziale.
Zaloguj się
2
Zawarcie umowy

Na podstawie wyniku ankiety dobierana jest odpowiednia strategia inwestycyjna. Umowę możesz podpisać w bankowości internetowej, wybierając zakładkę: Oferty ➔ Inwestycje ➔ Doradztwo inwestycyjne, lub w oddziale oferującym usługi maklerskie.
Podpisz umowę online
3
Decyzja

Po podpisaniu umowy, na Twoje konto w bankowości internetowej oraz na adres e-mail, wyślemy dokument z propozycją strategii inwestycyjnej. Co miesiąc będziesz również otrzymywać rekomendacje inwestycyjne wraz z komentarzem rynkowym i uzasadnieniem. Decyzja o skorzystaniu z nich należy tylko i wyłącznie do Ciebie.

A jeśli nie jestem klientem Alior Banku?

Jeśli nie masz jeszcze konta w Alior Banku, wystarczy, że wypełnisz wniosek online! Po aktywacji konta możesz korzystać z oferowanych przez nas produktów i usług za pośrednictwem bankowości internetowej - wygodnie, bez wychodzenia z domu.

Zobacz jak podpisać umowę o doradztwo inwestycyjne

Jak zrealizować rekomendację inwestycyjną

Poznaj przygotowane przez nas strategie inwestycyjne

Procentowy udział akcji                                    Procentowy udział obligacji

Poznaj naszych ekspertów

Dyrektor Działu Doradztwa i Funduszy. Posiada tytuł doktora Szkoły Głównej Handlowej oraz licencję maklera papierów wartościowych. Związany z rynkami finansowymi od 2006 r. Karierę zaczynał w Londynie pracując w firmie analitycznej Argus Vickers. Następnie pełnił rolę menedżera trading floor-u kontraktów terminowych futures dla OSTC: jednego z największych globalnie dostarczycieli płynności na tych rynkach. Następnie 3,5 roku spędził na Giełdzie Papierów Wartościowych w Dziale Rozwoju Rynku, gdzie odpowiadał m.in. za produkty strukturyzowane i  ETF-y oraz pozyskiwanie nowych klientów instytucjonalnych. Brał udział w wielu projektach mających na celu rozwój polskiego rynku kapitałowego. Kolejne 3,5 roku pracował w Biurze Doradztwa Inwestycyjnego banku Citi Handlowy, gdzie świadczył usługę doradztwa inwestycyjnego dla klientów zamożnych oraz był członkiem Komitetu ds. Alokacji Aktywów oraz Komitetu ds. Selekcji Funduszy. Od października 2017 r. w Alior Banku - wcześniej na stanowisku dyrektora ds. produktów inwestycyjnych Private Banking oraz Menadżera Zespołu Analiz i Doradztwa. Jest również jednym z założycieli i prezesem Stowarzyszenia Investhink promującego wiedzę w obszarze inwestycji, ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania majątkiem (wealth management). Autor wielu prac w tym obszarze.
 
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Finanse Przedsiębiorstw. Licencjonowany makler papierów wartościowych z uprawnieniami do świadczenia usług doradztwa inwestycyjnego (licencja 2101). Posiada ponad 16-letnie doświadczenie w obszarze inwestycji. W Biurze maklerskim Alior Banku od 2008 roku, obecnie na stanowisku Menedżera ds.  Analiz. W procesie świadczenia usługi doradztwa inwestycyjnego specjalizuje się w analizie krajowego i światowego rynku obligacji, akcji wybranych spółek oraz selekcji funduszy inwestycyjnych.
Członek Komitetu Inwestycyjnego. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość oraz Wyższej Szkoły Zarządzania. Licencjonowany Doradca Inwestycyjny (nr licencji: 693), Ponad 20 lat doświadczenia zawodowego w obszarze inwestycji zdobywanego w największych biurach maklerskich DM ING Securities oraz DM BOS SA. W Biurze maklerskim Alior Banku od 2008 roku na stanowisku Eksperta ds. Analiz. W procesie świadczenia usługi doradztwa inwestycyjnego odpowiedzialny za analizę w obszarze akcji rynków rozwiniętych, a spośród krajowych podmiotów, głównie za spółki sektora chemicznego, paliwowego, farmacji i IT.
 
Absolwent studiów magisterskich na kierunku Finanse i Bankowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych z wyceny nieruchomości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i Politechnice Krakowskiej. Posiada blisko 15-letnie doświadczenie w wycenie spółek giełdowych, analizie globalnych rynków i cykli ekonomicznych, modelowaniu finansowym, statystycznym oraz ekonometrycznym. W Biurze maklerskim Alior Banku (poprzednio BPH) od 2005 roku, obecnie na stanowisku Eksperta ds. Analiz. W procesie świadczenia usługi doradztwa inwestycyjnego wykorzystuje analizę techniczną nakierowaną na obserwację zmian cen i wolumenu, analizę danych, algorytmy oraz metody uczenia maszynowego wspierające i automatyzujące ocenę rynku.

Potrzebujesz pomocy lub wsparcia?

Zachęcamy do kontaktu, nasi konsultanci odpowiedzą na Twoje pytania. Zadzwoń na infolinię,
czynną od niedzieli, od godz. 23 do piątku do godz. 23, pod numerem: 
 
 19 503
( dla użytkowników sieci Play: 12 19 503 )

lub wypełnij formularz kontaktowy zamieszczony poniżej

Skontaktuj się z nami

Wypełnij i prześlij do nas poniższy formularz, a my odpowiemy najszybciej jak to możliwe

Formularz kontaktowy

Dodatkowe informacje

Pytania i odpowiedzi

Czym są rekomendacje inwestycyjne?

Rekomendacja inwestycyjna obejmuje konkretne fundusze inwestycyjne oraz ich procentowy udział w portfelu inwestycyjnym, zgodnie z wybraną strategią inwestycyjną. Rekomendacje w formie dokumentu tekstowego przesyłane są na podany przez klienta adres email oraz dostępne są w bankowości internetowej w zakładce Usługi ➔ Pozostałe ➔ Dokumenty.

W jaki sposób będę otrzymywać rekomendacje?

Rekomendacje inwestycyjne będą wysyłane cyklicznie, nie rzadziej niż raz w miesiącu, bezpośrednio na twój adres e-mail oraz na konto w bankowości internetowej Alior Banku w zakładce: Usługi ➔ Pozostałe ➔ Dokumenty.

Jakie informacje zawiera przekazywana rekomendacja?

Przekazywane przez doradców rekomendacje zawierają nazwy instrumentów oraz ich zalecany udział w portfelu inwestycyjnym, zmiany alokacji względem rekomendacji poprzedniej, a także uzasadnienie wyboru tych elementów i komentarz rynkowy. 

Czy muszę inwestować we wszystkie fundusze wskazane w rekomendacjach?

Nie musisz inwestować we wszystkie instrumenty finansowe wskazane w rekomendacjach. Pamiętaj, że ostateczna decyzja inwestycyjna zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, a rekomendacje stanowią jedynie propozycje inwestycyjne.

Jak zrealizować otrzymaną rekomendację?

Aby zrealizować otrzymaną rekomendację, wystarczy zalogować się do bankowości internetowej i nabyć proponowane instrumenty finansowe. Pamiętaj, że ostateczna decyzja inwestycyjna zawsze należy do Ciebie.

Czy mogę zmienić strategię w trakcie trwania umowy?

Zmiana strategii inwestycyjnej jest możliwa tylko poprzez rozwiązanie dotychczasowej Umowy i zawarcie nowej Umowy o świadczenie usług doradztwa inwestycyjnego, z inną, wybraną strategią. 

Czy usługa zawiera dodatkowe koszty?

Klient korzystający z usługi doradztwa inwestycyjnego ponosi opłaty jedynie z tytułu nabyć/konwersji funduszy, oraz koszty związane z funkcjonowaniem funduszy, prezentowane w KID. Sama usługa doradztwa inwestycyjnego jest natomiast bezpłatna.

Jak wypowiedzieć Umowę o doradztwo?

W bankowości internetowej wejdź w zakładkę Moje sprawy > Dyspozycje, opinie i potwierdzenia > Złóż nowy wniosek. Następnie wyszukaj „Wypowiedzenie umowy o Doradztwo Inwestycyjne” > Złóż wniosek. Wypełnij formularz i wyślij.

Więcej pytań i odpowiedzi znajdziesz tutaj:

Najczęściej zadawane pytania

Ryzyko inwestcyjne

Alior Bank S.A. informuje, że z każdą inwestycją wiąże się ryzyko poniesienia straty. Stopień ryzyka zależy od rodzaju i klasy aktywów będących przedmiotem inwestycji. Przed podjęciem decyzji inwestycyjnej należy, oprócz prognozy potencjalnego zysku, określić także czynniki ryzyka, jakie mogą wiązać się z daną inwestycją. 

Prosimy o zapoznanie się z Informacją na temat ryzyk związanych z inwestowaniem – Pobierz PDF.

Więcej informacji na temat doradztwa inwestycyjnego

Chcesz inwestować, ale nie wiesz jak i chciałbyś otrzymać pomoc specjalisty? Na początek zapoznaj się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi doradztwa inwestycyjnego!

Co to jest doradztwo inwestycyjne?


Doradztwo inwestycyjne to określone wskazówki i zalecenia udzielane przez osobę z odpowiednimi kwalifikacjami - ekspertów firmy inwestycyjnej, w tym doradców inwestycyjnych i licencjonowanych maklerów. Celem jest towarzyszenie klientowi w podejmowaniu decyzji dotyczących finansowego zarządzania jego aktywami i majątkiem na postawie analizy profilu ryzyka klienta.

Kim jest licencjonowany doradca inwestycyjny?

Licencja doradcy inwestycyjnego pozwala działać w instytucjach finansowych i wspierać klientów w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. W celu uzyskania licencji niezbędne jest zdanie trzyetapowego egzaminu organizowanego przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF).

Doradcy inwestycyjni to profesjonaliści wykwalifikowani do oceny sytuacji finansowej swoich klientów, identyfikacji ich potrzeb oraz profilu ryzyka w celu stworzenia strategii finansowej dostosowanej do indywidualnych preferencji. Licencja doradcy uprawnia do formalnego zarządzania środkami klientów.

Kim jest makler papierów wartościowych?

Zadaniem maklera papierów wartościowych w firmie inwestycyjnej jest w szczególności realizowanie zleceń dotyczących inwestycji, oferowanie instrumentów finansowych, doradztwo inwestycyjne. Z zawodem maklera związane są obowiązki tj. bezpośrednia obsługa zleceń klientów, sporządzanie analiz inwestycyjnych czy też sprawowanie nadzoru nad czynnościami w zakresie obsługi klientów oraz dostępu do rachunków maklerskich. Makler musi być licencjonowany, co oznacza, że aby działać legalnie i bezpiecznie ma obowiązek zostać zatwierdzony przez KNF.

Czy warto skorzystać z doradztwa inwestycyjnego?

Możliwość skorzystania z doradztwa inwestycyjnego może mieć istotne znaczenie dla Twoich finansów. Usługa doradztwa inwestycyjnego może pełnić strategiczną rolę w zarządzaniu oszczędnościami i planowaniu przyszłych inwestycji. Celem doradztwa inwestycyjnego jest wspieranie struktury i zarządzania inwestycjami, aby móc osiągnąć określone wyniki finansowe w perspektywie średnio-i długoterminowej.

Samodzielne inwestowanie wymaga czasu i energii. Usługa doradztwa inwestycyjnego może być korzystna nawet dla doświadczonych inwestorów z uwagi na obiektywne spojrzenie specjalisty na indywidualne cele i potrzeby inwestora. Fundamentalne znaczenie ma staranny wybór profesjonalisty, który będzie w stanie wesprzeć Cię w dokonaniu najlepszego wyboru.

Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter marketingowo – informacyjny i jest upowszechniany w celu reklamy produktów i usług inwestycyjnych.
Informacji zawartych w niniejszym materiale nie należy traktować jako porady inwestycyjnej, oferty lub rekomendacji zawarcia transakcji. Produkty inwestycyjne są obarczone ryzykiem inwestycyjnym, z możliwością utraty części lub nawet całości zainwestowanego kapitału, a w przypadku inwestycji w instrumenty pochodne strata może przekroczyć wartość wpłaconych środków. Stopień ryzyka zależy od rodzaju i klasy aktywów będących przedmiotem inwestycji. Przed podjęciem decyzji inwestycyjnej należy, oprócz prognozy potencjalnego zysku, określić także czynniki ryzyka, jakie mogą wiązać się z daną inwestycją.
Materiał został przygotowany przez Alior Bank SA - Biuro Maklerskie z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łopuszańska 38D, 02-232 Warszawa, wpisany do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy pod numerem KRS: 0000305178, o kapitale zakładowym 1 305 539 910 zł w całości opłaconym, posiadający numer statystyczny REGON 141387142 i numer identyfikacji podatkowej (NIP) 107-001-07-31. Biuro Maklerskie jest wydzieloną organizacyjnie jednostką w strukturach Alior Bank S.A.