Innowacje
Od początku działalności wprowadzamy do naszej oferty innowacyjne, niespotykane dotąd na polskim rynku bankowym, zaawansowane technologicznie produkty i usługi.
RBL_Innovation by Alior Bank
Laboratorium innowacji Alior Banku powstało w 2018 roku. Tworzy je sześć zespołów odpowiedzialnych za wprowadzanie w banku innowacyjnych rozwiązań. Swoją działalność opiera o dwa ekosystemy – wewnętrzny, który moderuje i kreuje innowacje oraz zewnętrzny, skoncentrowany na budowaniu współpracy z fintechami. Dowiedz się więcej
Fabryka Robotów
Projekt, w ramach którego automatyzujemy 120 procesów wykorzystując do tego technologię RPA (Robotic Process Automation).Roboty przejmują żmudne, powtarzalne zadania w obszarach HR, windykacji, sprzedaży i bezpieczeństwa. W efekcie podnosimy efektywność naszych działań i uwalniamy potencjał pracowników banku, którzy zyskują czas, by angażować się w projekty wymagające ich wiedzy i kreatywności.
Kantor Walutowy
Użytkownicy Kantoru Walutowego Alior Banku łatwo i szybko: kupują przed podróżą ubezpieczenie turystyczne dla siebie i rodziny, na wakacjach płacą jedną kartą w dowolnej walucie bez opłat za przewalutowanie, a po powrocie rozliczają z przyjaciółmi koszty wspólnych rachunków. Dowiedz się więcej
Konto Jakże Osobiste
Konto Jakże Osobiste, które klient może sam stworzyć zgodnie ze swoimi preferencjami. Samodzielnie zarządza dodatkowymi korzyściami do rachunku i indywidualnie dobiera je do swoich potrzeb. Może wybierać spośród 10 możliwości. To rozwiązanie zostało nagrodzone złotem w konkursie „Distribution & Marketing Innovation Awards 2017” organizowanym przez międzynarodowe stowarzyszenie finansowe EFMA. Dowiedz się więcej
Wirtualne karty dla firm
Alior Bank jako pierwszy w Polsce i jedyny na świecie oferuje przedsiębiorcom wirtualne karty wielowalutowe z możliwością powiązania z 23 rachunkami walutowymi. Dzięki temu płatności rozliczane są bez kosztów przewalutowań. W ofercie są też wirtualne karty płatnicze debetowe i kredytowe. Dowiedz się więcej
Trwały nośnik
Alior Bank jako pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych na świecie wykorzystał publiczną sieć blockchain do celów biznesowych. Klienci banku mogą sprawdzać autentyczność dokumentów wykorzystując publiczną sieć blockchain – Ethereum. To rozwiązanie znacznie ogranicza zużycie papieru.
Aplikacja mobilna Alior Giełda
Inwestycje na GPW w zasięgu ręki – dzięki aplikacji mobilnej Alior Giełda użytkownik może składać zlecenia, śledzić notowania instrumentów lub weryfikować stan swojego rachunku brokerskiego. Szybkie i bezpieczne logowanie odciskiem palca lub kodem PIN, a także wygodny układ aplikacji pozwolą Ci wysyłać zlecenia natychmiast w dowolnym czasie i miejscu. Dowiedz się więcej
Nowy format oddziałów
Komfortowy, cyfrowy i ekologiczny – taki jest nowy oddział, który Alior Bank otworzył w Warszawie. Oddział podzielony jest na trzy strefy. W pierwszej znajduje się miejsce powitania, gdzie na klientów czekają kawa i herbata z ekologicznych upraw oraz filtrowana woda. Tuż obok są stanowiska obsługi wydzielone wizualnie i akustycznie. Jest tak też tam przestrzeń z urządzeniami, na których z pomocą bankiera można od razu przetestować korzystanie z bankowości internetowej i mobilnej. Druga strefa to sale spotkań, które gwarantują klientom maksimum prywatności. W trzeciej części oddziału znajduje się biuro dla bankierów. Przy tworzeniu tego oddziału wykorzystano materiały i produkty lokalnych dostawców. W dużej mierze są to surowce z recyklingu. Do końca roku bank planuje stworzyć sieć 30 tego typu punktów w całej Polsce.
Platforma transakcyjna ECN
W kwietniu 2011 roku Biuro Maklerskie Alior Banku uruchomiło pierwszą w Polsce platformę transakcyjną opartą na modelu ECN. Klienci usługi Alior Trader, jako pierwsi w kraju, otrzymali możliwość skorzystania z kwotowań dostarczanych przez największe światowe banki, zyskując tym samym bezpośredni dostęp do najlepszych ofert. Platforma ECN umożliwia Inwestorowi bezpośredni dostęp do rynku Forex. Biuro Maklerskie nie ingeruje w parametry transakcji, dokonuje jedynie jej rozliczenia pomiędzy stronami. Inwestorzy mają możliwość składania ofert w taki sam sposób jak na Giełdzie Papierów Wartościowych.
Alior Rachunki Bez Opłat
W lipcu 2011 Alior Bank udostępnił wszystkim konsumentom możliwość opłacania rachunków w swoich oddziałach i placówkach partnerskich bez prowizji. Tym samym Bank zmienił zasady dotychczas panujące na rynku, oferując w standardzie warunki, które do tej pory dostępne były głownie dla klientów korzystających z Internetu. „To prawdziwa rewolucja” - tak określili możliwość bezpłatnego opłacania rachunków w placówkach Alior Banku uczestnicy badań konsumenckich, poprzedzających wprowadzenie nowej usługi.
Alior Bank Express
Marzec 2012 roku przyniósł polskiej bankowości zupełnie nową odsłonę standardowych oddziałów bankowych. Alior Bank zaprezentował nowoczesną sieć oddziałów light, Alior Bank Express. Placówki zbudowano w oparciu o zupełnie nowy projekt. Przełamały one stereotyp wyglądu tradycyjnych placówek bankowych. Oddziały Alior Bank Express zostały zlokalizowane w miejscach charakteryzujących się zwiększonym natężeniem ruchu, takich jak galerie handlowe i markety. Połączenie szybkiego modelu sprzedaży z nowoczesnymi technologiami i wygodne usytuowanie oddziałów sprawiły, że produkty i usługi bankowe stały się jeszcze bardziej i łatwiej dostępne dla Klientów ceniących sobie bankowość oddziałową.
Alior Sync
W czerwcu 2012 roku na polskim rynku zadebiutował Alior Sync – pierwszy na świecie całkowicie wirtualny bank. Poza nowoczesną ofertą produktową nowy Bank zaoferował usługi, które do tej pory były niedostępne na rynku - jak przelewy na Facebooku, Menedżer Finansów czy Wirtualny Oddział, w którym klienci mogli skontaktować się o dowolnej porze z bankierem w opcji audio, video lub chat. Wirtualny Bank zdobył nagrody w najbardziej prestiżowych konkursach bankowych na świecie, jak Banking Technology Awards, Finacle Global Banking Innovation Awards czy Retail Banker International Awards.
Internetowy Proces Kredytowy
Kolejnym rozwiązaniem zaprezentowanym przez Bank w 2012 roku był Internetowy Proces Kredytowy, który umożliwił uzyskanie kredytu całkowicie online w zaledwie kilkadziesiąt sekund od złożenia wniosku, bez konieczności dostarczania czy podpisywania dokumentów w formie papierowej. Rozwiązanie przyczyniło się do rozwoju biznesu consumer finance w Internecie, a co szczególnie ważne, ułatwiło Klientom korzystanie z kredytowania zakupów w sklepach internetowych. Internetowy proces kredytowy został uhonorowany w dwóch międzynarodowych konkursach - BAI - Finacle Global Banking Innovation Awards oraz Banking Technology Awards.
T-Mobile Usługi Bankowe
W maju 2014 roku w ramach strategicznego aliansu Alior Banku z operatorem T-Mobile, na rynku pojawiła się marka T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank. Pierwszy, zrealizowany na tę skalę w Europie, projekt współpracy banku i firmy telekomunikacyjnej zapewnił nowoczesną obsługę bankową klientom T-Mobile Polska oraz klientom dawnego Alior Sync. Partnerstwo Banku i firmy telekomunikacyjnej pozwoliło zaoferować nowatorskie rozwiązania z zakresu technologii internetowej i mobilnej oraz produkty i usługi łączące unikalne korzyści wynikające z kooperacji, których żaden bank nie byłby w stanie zaoferować sam. Po roku od wprowadzenia oferty na rynek T-Mobile Usługi Bankowe obsługuje już pół miliona osób.
Multi platforma internetowa „Łączy nas piłka”
W październiku 2014 roku Alior Bank we współpracy z PZPN udostępnił Klientom portal społecznościowy „Łączy nas piłka”, oraz Kartę Kibica wydaną z Narodową Drużyną Reprezentacji w Piłkę Nożną. Serwis www.laczynaspilka.pl to projekt unikatowy w skali Europy, aktywizujący i angażujący środowisko piłkarskie i Kibiców oddanych swoim ulubionym drużynom. Karta jest innowacyjnym rozwiązaniem, które poza płatnościami zapewnia fanom Reprezentacji szereg funkcjonalności, m.in.: identyfikator fana Reprezentacji, pierwszeństwo przy zakupie biletów na mecze Reprezentacji, elektroniczny bilet na mecze.
R&D, Współpraca i inkubator pomysłów
Innovation LAB - złożone z trzech mocnych filarów pozwoli na: badanie trendów, prototypowanie nowych rozwiązań i nawiązywanie współpracy z najlepszymi! Zaprzyjaźniamy się ze światowymi ekspertami różnych dziedzin, z najlepszymi uczelniami Polski i świata, z liderami społeczności zaufania publicznego, bierzemy pod parasol najmocniejsze pomysły start-upowe i w inkubatorze pomagamy im rozwijać skrzydła, inwestujemy w najlepsze biznesy na rynku, przynosimy ze świata najcenniejsze rozwiązania i lokalnie wprowadzamy je na rynek, jak również sami prowadzimy R&D, które ma nieograniczone możliwości.
Design thinking
Jesteśmy aktywni na najważniejszych wydarzeniach związanych z innowacyjnością, bierzemy udział w debatach, a także sami organizujemy rozwojowe spotkania i wydarzenia zrzeszające najzdolniejszych ludzi z różnych dziedzin. Współpracujemy z laboratoriami takich firm jak IBM czy Microsoft. Jesteśmy partnerem IBM w programie Global Enterpreneur Program for Cloud Startups. Działamy szeroko w zakresie UX i procesów biznesowych – nasz cel to Design Thinking. Dzięki czemu chcemy dostarczać na rynek prototypowe rozwiązania – zarówno dla Klientów banku, jak i dla Klientów zewnętrznych.