- 2010-11-03
Ubezpieczenie inwestycyjne Złota Inwestycja II w ofercie Alior Banku
Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie klientów Alior Banku ubezpieczeniem-inwestycyjnym Złota Inwestycja informujemy, że do 30 listopada 2010 potrwają zapisy na drugą edycję inwestycji.
„Złota Inwestycja II” to ubezpieczenie oferowane Klientom Alior Banku w ramach Grupowego Ubezpieczenia na Życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym wspólnie z Sopockim Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Ergo Hestia SA. Do ubezpieczenia inwestycyjnego mogą przystąpić klienci Alior Banku w wieku od 18 do 70 lat. Ubezpieczenie inwestycyjne gwarantuje zwrot 100% zainwestowanego kapitału w dacie zapadalności.
Klienci Alior Banku przystępujący do ubezpieczenia oprócz szeregu korzyści prawno-podatkowych uzyskują ochronę ubezpieczeniową, w tym zabezpieczenie na wypadek zgonu w wysokości 10% wartości początkowej inwestycji, nie więcej niż 10 000 PLN. Ubezpieczenie „Złota Inwestycja II” zawiera także część inwestycyjną, dzięki której Klient w okresie dwóch i pół roku ma możliwość zarabiania na wzrostach i spadkach cen złota, dzięki wykorzystywaniu strategii inwestycyjnej Gold TrendVol. Co ważne inwestycja jest tak skonstruowana, że klienci nie ponoszą ryzyka kursowego, dzięki temu kurs USD/PLN nie ma wpływu na realny poziom stopy zwrotu.
Charakterystyka strategii:
Strategia Gold Trendvol (Strategia Trendu) polega na badaniu trendu i zmienności z miesięczną częstotliwością, aby na tej podstawie określić kierunek inwestycji oraz zaangażowanie w indeks SPDR Gold Trust (Indeks). Określenie kierunku przyszłych zmian indeksu SPDR Gold Trust (Indeks) pozwala na generowanie dodatnich wyników zarówno w sytuacji wzrostu wartości Indeksu, jak i spadku. Strategia posiada wbudowany mechanizm kontroli ryzyka, który zmniejsza lub zwiększa poziom ekspozycji w Indeksie w zależności od aktualnego poziomu zmienności. Dzięki temu strategia pozwala na dostosowanie się do bieżących warunków rynkowych oraz umożliwia osiągnięcie pozytywnych wyników będących nadwyżką ponad bezpieczną stopę w sposób najbardziej efektywny, tzn. zarówno na rynkach wzrostowych, jak i spadkowych.
Wykres: Symulacja historyczna wartości strategii (Gold Trendvol) zbudowanej na indeksie złota <SPDR Gold Trust>.
Źródło: Alior Bank.
Deklaracje przystąpienia do ubezpieczenia można składać w placówkach Banku do 30 listopada 2010 r. Minimalna wartość zapisu to 3 000 PLN, a opłata początkowa wynosi max 1,50%. Ubezpieczenie „Złota Inwestycja II” dostępne jest w połączeniu z atrakcyjnie oprocentowanymi lokatami w programie „Razem Zyskujesz”.
Informacje zawarte w niniejszej nocie prasowej mają charakter informacyjny i nie stanowi oferty ani zaproszenia do rozpoczęcia rokowań w sprawie zakupu w rozumieniu art. 66 i art. 71 kodeksu cywilnego. Szczegółowe informacje na temat produktu zawarte zostały w Warunkach Grupowego Ubezpieczenia na Życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym „Złota Inwestycja II” oraz Regulaminie Ubezpieczeniowego Funduszu Kapitałowego „Złota Inwestycja II” Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Ergo Hestia S.A. wraz z załącznikami oraz Ogólnych warunkach emisji bankowych papierów wartościowych emitowanych przez Alior Bank SA i Specyfikacji Parametrów Ekonomicznych Subskrypcji Certyfikatów Depozytowych serii PGLDTV130612. Powyższe dokumenty są dostępne w placówkach Ubezpieczającego jak również na stronach internetowych.
Alior Bank S.A. działający jako Ubezpieczający nie świadczy usług doradztwa w związku z zawieranymi transakcjami ani nie udziela porad inwestycyjnych lub rekomendacji zawarcia transakcji, co oznacza, że podane informacje nie mają charakteru porady inwestycyjnej lub rekomendacji. Jakakolwiek decyzja inwestycyjna klienta w tym decyzja o złożeniu Deklaracji przystąpienia, zawierającej oświadczenie o chęci skorzystania przez klienta z zastrzeżenia na rzecz jego ochrony ubezpieczeniowej w ramach Umowy ubezpieczenia, należy wyłącznie do klienta. Przed złożeniem Deklaracji przystąpienia klient powinien, nie opierając się wyłącznie na informacjach przekazanych przez Ubezpieczającego, rozważyć ryzyko związane z inwestycją w jednostki uczestnictwa Funduszu, potencjalne korzyści oraz ryzyka z nim związane, konsekwencje prawne, księgowe i podatkowe.
Wiadomość archiwalna przeniesiona z wcześniejszej wersji portalu Alior Banku