Dlaczego warto?

Poznaj zalety korzystania z Kantoru Walutowego:

  • rejestracja w całości przez Internet, bez konieczności
    wychodzenia z domu
  • bezpłatne rachunki w 23 walutach
  • darmowe przelewy wymienionych środków
  • brak opłat za karty walutowe

Atrakcyjne kursy

Kantor walutowy pozwala nie tylko w łatwy sposób pozyskać walutę obcą np. na wakacje czy spłatę kredytu, ale przede wszystkim wyróżnia się atrakcyjnymi warunkami wymiany walut. Sprawdź nasze kursy wymiany!

Czynne przez całą dobę, 7 dni w tygodniu

Rynki walutowe nigdy nie śpią i my również nie. Jako pierwsi na rynku dajemy Ci możliwość handlu walutami przez 24 godziny, również w soboty i niedziele. Dodatkowo w razie pytań możesz skontaktować się z naszym contact center.

Gwarancja bezpieczeństwadlaczego warto - gwarancja bezpieczenstwa

Wymiana walut realizowana jest pomiędzy Twoimi rachunkami w Alior Banku bez konieczności przelewania środków na rachunki obce, zaś dostęp do Twoich środków chroniony jest tak samo, jak w przypadku innych rachunków dostępnych w ofercie Alior Banku. Kantor Walutowy jest bankowym serwisem walutowym, dlatego Twoje środki objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Możliwość rozliczenia w gotówce

Chcesz skorzystać z korzystnych kursów dostępnych w Kantorze Walutowym, ale preferujesz podróżowanie z gotówką? Pieniądze możesz wypłacić w dowolnym oddziale Alior Banku w następujących walutach: PLN, EUR, USD, GBP. W przypadku kwot niższych niż 25 000 PLN lub 3 000 EUR lub 2 000 USD/GBP pieniądze możesz wypłacić „od ręki”, wyższe kwoty wymagają wcześniejszej notyfikacji odbioru w Kantorze Walutowym.Środki w PLN podjąć możesz również w agencjach Alior Banku oraz placówkach Alior Bank Express. W Agencjach wysokość kwoty wypłaty należy uzgodnić a Agentem, w placówkach Alior Bank Express obowiązuje limit wypłat gotówki w kwocie 10 000 PLN.

Wersja mobilna serwisu

Dzięki mobilnej wersji serwisu w każdej chwili będziesz mógł skorzystać z usługi za pośrednictwem swojego telefonu lub tabletu. Nieprzewidziane wydatki na wakacjach? To już nie problem, skorzystaj z mobilnej wersji serwisu i wymień więcej pieniędzy!

dlaczego warto - szeroka funkcjonalnosc

Szeroka funkcjonalność

Posiadanie konta w Kantorze Walutowym pozwala na znacznie więcej niż zawieranie transakcji wymiany, do dyspozycji Klientów są również: zlecenia walutowe pozwalające na zawieranie transakcji po jeszcze korzystniejszym kursie, powiadomienia o zmianach kursów walut i realizacji zleceń oraz możliwość odbioru wymienionych środków w Oddziale Alior Banku (zazwyczaj niedostępna dla Klientów kantorów internetowych).

 

Wsparcie oddziału i Contact Center

Klienci Kantoru Walutowego mogą skorzystać z infolinii Alior Banku (19 502) w godzinach 08:00-22:00 przez 7 dni w tygodniu lub z formularza kontaktowego. Do Twojej dyspozycji są także bankierzy w oddziałach Alior Banku.

Duży wybór walut

Umożliwiamynaszym Klientom dostęp aż do 22 walut obcych! Umożliwiamy zarówno kupno, jak i sprzedaż poszczególnych walut. Dla wybranych par dostępne są również transakcje krzyżowe (wymiana walut bez udziału środków w PLN - np. kupno USD za EUR). Aby móc realizować transakcje krzyżowe, należy wybrać odpowiednią opcję w Ustawieniach konta.

Inne produkty walutowe Alior Banku

W ofercie Alior Banku znajdują się również inne produkty obsługujące transakcje z udziałem walut obcych:

  • Alior Trader – chcesz zarabiać na wymianie walut? Przekonaj się, jakie możliwości wiążą się z uzyskaniem dostępu do rynku FOREX!
  • Autodealing – osoby szukające rozwiązania w pełni zintegrowanego z ich podstawowym rachunkiem bankowym zapraszamy do zapoznania się z ofertą kierowaną specjalnie do nich. Wystarczą tylko konta w dwóch walutach, by łatwo i szybko wymienić walutę lub ulokować środki
  • Rachunek FX dla Klientów Biznesowych – dla najbardziej wymagających Klientów prowadzących działalność eksportowo-importową. Szeroki wachlarz funkcjonalności połączony został z korzystnymi warunkami prowadzenia rachunku