Chcesz zasilić rachunek?

Chcesz wypłacić środki?

Najczęściej zadawane pytania:

Kiedy mogę wypłacić środki zgromadzone na rachunku w Kantorze Walutowym?

W dowolnym momencie w każdym oddziale Alior Banku, który prowadzi obsługę gotówkową możesz podjąć środki zgromadzone na Twoim rachunku do wysokości 25 000 PLN lub 3 000 EUR lub 2 000 GBP/USD. Wypłata większych kwot wymaga awizowania po zalogowaniu do Kantoru Walutowego. W placówkach partnerskich – tylko PLN, do wysokości ustalonej wcześniej z placówką. Wypłaty w bilonie nie są obsługiwane.

Awizowanie wypłaty środków

Awizowanie odbioru gotówki w kwocie wyższej niż 25 000 PLN lub 3 000 EUR lub 2 000 GBP/USD musi mieć miejsce najpóźniej do godziny 14:00 na dwa dni robocze przed planowaną datą wypłaty w oddziale.

Awizacji dokonasz po zalogowaniu do Kantoru Walutowego w zakładkce: Operacje, a następnie Wypłata w Oddziale. W aplikacji mobilnej Kantoru Walutowego w sekcji Transakcje, a następnie Wypłata

Czy można zrezygnować lub modyfikować awizację wypłaty środków?

Możesz anulować odbioru zamówionej gotówki lub dokonać zmiany notyfikacji. Termin złożenia takiej dyspozycji zależy od waluty wypłaty:
  • PLN - do godziny 11:00 na jeden dzień roboczy przed planową wypłatą w oddziale,
  • waluta obca – do godziny 14:00 na dwa dni robocze przed planowaną wypłatą w oddziale.

Za niezrealizowaną notyfikację pobierana jest opłata zgodna z Taryfą Opłat, Prowizji i Oprocentowania Kantoru Walutowego dla Klientów Indywidualnych.

Co, gdy nie odbiorę zamówionych środków?

Jeżeli nie odbierzesz zamówionej gotówki, z rachunku prowadzonego w walucie awizowanej wypłaty zostanie pobrana opłata zgodna z Taryfą Opłat, Prowizji i Oprocentowania Kantoru Walutowego dla Klientów Indywidualnych.

Jak można zasilić rachunki w Kantorze Walutowym?

Rachunki w Kantorze Walutowym mogą zostać zasilone poprzez wpłatę gotówki w oddziale banku z obsługą gotówkową, placówce partnerskiej (obsługa gotówkowa tylko w PLN), przelewem bankowym w tym również zagranicznym lub za pośrednictwem doładowania kartą. Za przelewy przychodzące nie są pobierane opłaty. Wpłaty na rachunek własny w Oddziale/placówce partnerskiej również są bezpłatne.