Darmowy dostęp do saloników lotniskowych dla posiadaczy karty wielowalutowej

Sezon urlopowy w pełni, a dzięki wprowadzeniu tzw. Unijnych Certyfikatów Covid podróże po krajach Unii Europejskiej ponownie stały się możliwe i ogólnodostępne. Na wakacjach przyda się karta wielowalutowa, która umożliwia płatności w blisko 160 walutach, w tym w PLN, a do tego samodzielnie rozpoznaje walutę płatności i pobiera środki z właściwego rachunku, dzięki czemu możesz płacić nią w dowolnym miejscu na świecie bez obaw o koszty przewalutowania (1).


Dla posiadaczy karty wielowalutowej Kantoru Walutowego, została udostępniona promocja „Darmowy dostęp do saloników lotniskowych z kartą Kantoru Walutowego ” edycja II. W ramach promocji klienci, do końca tego roku, mogą korzystać z usługi Flight Delay Pass (2). Usługa daje bezpłatny dostęp do saloników lotniskowych dla posiadacza karty i osoby towarzyszącej, gdy lot opóźni się o 120 minut lub więcej.

Jak to dokładnie działa?
 • upewnij się, że posiadasz kartę wielowalutową Kantoru Walutowego
 • zarejestruj swój lot w programie Flight Delay Pass
 • jeśli Twój lot opóźni się o 120 minut, otrzymasz SMS-a i wiadomość mailową z zaproszeniem do saloniku

Zarejestruj swój lot

Co oferują saloniki lotniskowe*?
 • ciche i wygodne miejsce do relaksu
 • bezpłatne przekąski i napoje
 • bezpłatne gazety i czasopisma
 • Wi-Fi oraz stacje ładowania urządzeń
* udogodnienia mogą różnić się w zależności od salonu.

Sprawdź dostępne saloniki!


Pamiętaj, że karta wielowalutowa to szereg funkcjonalności, przydatnych na wakacjach jak i w codziennym życiu.

Karta wielowalutowa to m.in.:
 • płatności w blisko 160 walutach, w tym PLN,
 • płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych w kraju i za granicą,
 • płatności mobilne: Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, Swatch Pay,
 • automatyczne rozpoznanie waluty płatności
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty
 • 0 zł za pierwszą w miesiącu wypłatę z bankomatu

Dowiedz się więcej

(1) Karta wielowalutowa Kantoru Walutowego automatycznie rozpoznaje walutę i dobiera odpowiedni rachunek walutowy (z 23 rachunków walutowych dostępnych w Kantorze Walutowym), do realizacji płatności kartą. Wtedy środki pobierane są bezpośrednio z danego rachunku walutowego i nie pojawia się koszt przewalutowania. Jeśli na rachunku waluty płatności będą niewystarczające środki, płatność nastąpi z podstawowego rachunku karty w EUR z zastosowaniem wyłącznie kursu przeliczenia waluty ustalonego przez organizację płatniczą Mastercard. Jeśli na rachunku w EUR będą niewystarczające środki do realizacji płatności, wartość płatności w EUR zostanie przeliczona na kwotę w PLN po kursie tabelowym Alior Banku. Jeśli na rachunku w PLN środki będą niewystarczające, transakcja zostanie odrzucona.
(2) Promocja trwa od dnia 01.01.2021 r. do dnia 31.12.2021 r. Usługa Flight Delay Pass jest dostarczana przez Mastercard we współpracy z Collinson Group Limited. Lista dostępnych saloników oraz warunków z nich korzystania jest dostępna pod adresem: https://loungefinder.loungekey.com. Rejestracja lotu w programie jest możliwa na stronie: https://fdp.mastercard.com/kantor-aliorbank z lotniska na którym dostępny jest salonik należący do sieci LoungeKey do momentu odlotu. Podczas rejestracji oprócz posiadacza karty wielowalutowej można podać dane jednej osoby towarzyszącej. Każdy etap podróży na wielu etapach wymaga oddzielnej rejestracji lotu, chyba, że wszystkie odcinki podróży mają ten sam numer lotu. Aby skorzystać z usługi - lot w systemie śledzenia lotów dostawcy programu musi zostać opóźniony o 120 minut. Loty czarterowe nie są objęte usługą. Warunki użytkowania Mastercard Flight Delay Pass dostępne na stronie https://fdp.mastercard.com/kantor-aliorbank, Warunki użytkowania saloników dostępne są na stronie https://loungefinder.loungekey.com. Regulamin promocji jest dostępny na stronie https://kantor.aliorbank.pl zakładka Dokumentacja.

Obowiązujące regulacje Alior Banku S.A. dla Kantoru Walutowego: Regulamin Kantoru Walutowego dla Klientów Indywidualnych; Taryfa Opłat, Prowizji i Oprocentowania Kantoru Walutowego dla Klientów Indywidualnych; Regulamin kart płatniczych Alior Bank SA; Regulamin rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, oszczędnościowych i terminowych lokat oszczędnościowych; Regulamin korzystania z Kanałów Elektronicznych dla Klientów Indywidualnych - są dostępne na stronie https://kantor.aliorbank.pl zakładka Dokumentacja.
Pojęcia zgodne z wykazem usług reprezentatywnych dostępne są w słowniku.