Kantor Walutowy Alior Banku w zupełnie nowej odsłonie

Od 15.07.2019 użytkownicy Kantoru Walutowego Alior Banku łatwo i szybko: kupią przed podróżą ubezpieczenie turystyczne dla siebie i rodziny, na wakacjach zapłacą jedną kartą w dowolnej walucie bez opłat za przewalutowanie, a po powrocie rozliczą z przyjaciółmi koszty wspólnych rachunków. Rozszerzony wachlarz funkcjonalności to jednak nie koniec udogodnień – Kantor zyskał jeszcze bardziej intuicyjny interfejs, a niedługo będzie dostępny poprzez nową aplikację mobilną.

Funkcjonalny i bezpieczny

Kantor Walutowy Alior Banku został wzbogacony o szereg dodatkowych funkcjonalności. Poprzez serwis transakcyjny użytkownicy mogą bezpośrednio dzielić się między sobą płatnościami, przesyłać przelewy wpisując jedynie numer telefonu czy adres e-mail odbiorcy, prosić o przelew przez portal bez kopiowania numeru swojego rachunku, a także sprawdzić status operacji, takich jak zlecenia wymiany walut czy transakcje z blokadą. Ponadto, klienci Kantoru bez kłopotu zarządzą kanałami dostępu i dopasują ustawienia powiadomień. Z poziomu serwisu użytkownicy mogą kupić też ubezpieczenie turystyczne PZU Pomoc w podróży. Oferta jest dostępna w trzech wariantach, a klient może ubezpieczyć nie tylko siebie, ale i współtowarzyszy wyprawy.
– Kantor Walutowy Alior Banku to połączenie funkcjonalności, które oferują fintechy, z przewagami konkurencyjnymi banku: gwarancją bezpieczeństwa, jaką daje jedna z najsilniej kontrolowanych instytucji na rynku, dużym kapitałem, który pozwala na np. zaoferowanie transakcji z blokadą, czy bogatym zapleczem w postaci bankomatów, oddziałów i infolinii. Co ważne, udostępniamy nasze usługi każdemu, nie wymagając posiadania dodatkowych produktów w Alior Banku– powiedział Tomasz Dośpiał, dyrektor działu walutowych platform transakcyjnych Alior Banku.

Płać nową kartą w blisko 160 walutach

Oferta produktowa Kantoru została wzbogacona o Kartę Wielowalutową. Karta umożliwia dokonywanie płatności bezpośrednio w 23 walutach dostępnych w Kantorze Walutowym. Płatności w pozostałych walutach rozliczane są po kursie Mastercard z rachunku EURO bez ponoszenia dodatkowych kosztów czy prowizji. Innowacja karty polega na zastosowaniu mechanizmu automatycznego wyboru waluty płatności – karta sama rozpozna walutę w której dokonywana jest płatność i rozliczy ją na odpowiednich rachunkach. Kartą Wielowalutową użytkownik Kantoru nie tylko zapłaci w hotelu, restauracji czy sklepie, ale - jeśli zajdzie taka potrzeba - wypłaci gotówkę bezpośrednio z rachunku w danej walucie. Taka karta jest także korzystnym rozwiązaniem dla osób robiących zakupy online w zagranicznych sklepach i serwisach zakupowych. Możną się nią posługiwać w ramach płatności mobilnych Google Pay oraz Apple Pay. Jest bezpłatna przez cały okres ważności tj. 4 lata, jeśli klient wykona nią dowolną transakcję w ciągu sześciu miesięcy od zamówienia karty, jeśli tego nie zrobi, zapłaci jednorazowo 15 zł. Karta będzie wydawana wszystkim użytkownikom Kantoru Walutowego i zastąpi obecne „plastiki”, które będą aktywne do końca swojego terminu ważności.

Intuicyjny i wygodny

Kantor zyskał także nowy wygląd – został zaprojektowany w taki sposób, by jego obsługa była jeszcze prostsza i bardziej intuicyjna. Strony portalu informacyjnego i transakcyjnego stały się w pełni responsywne, dzięki czemu dostosowują się do urządzenia, na którym są wyświetlane Niedługo Kantor udostępni również swoją aplikację mobilną w nowej odsłonie z intuicyjnym dostępem do funkcjonalności Kantoru. –. W najbliższych planach jest też umożliwienie użytkownikom Kantoru zasilenia rachunku dowolną kartą debetową lub kredytową.