Nowa aplikacja mobilna Kantoru Walutowego

Alior Bank udostępnił nową aplikację mobilną Kantoru Walutowego. Za jej pośrednictwem użytkownicy Kantoru będą mogli korzystać z najważniejszych funkcji aktualnej wersji serwisu transakcyjnego. Aplikacja pozwala z poziomu telefonu wymienić walutę, zarządzać kartą wielowalutową, a także podzielić płatność z innymi czy przesłać przelew, wpisując jedynie numer telefonu lub adres e-mail odbiorcy. Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemem iOS i Android.

Jesteśmy szczególnie dumni z nowych aplikacji mobilnych Kantoru Walutowego, ponieważ są one efektem pracy naszego wewnętrznego zespołu IT. Cieszymy się, że taki potencjał drzemie w naszych strukturach. Jesteśmy w stanie samodzielnie wdrożyć nowe rozwiązania oraz na bieżąco rozwijając nasze produkty. W najbliższym czasie planujemy udostępnić w aplikacjach zakup ubezpieczeń turystycznych i możliwość doładowania rachunku Kantoru Walutowego za pomocą karty – mówi Andrzej Jarosz, menedżer Zespołu Systemów Mobilnych w Alior Banku.

Aplikacja umożliwia bezpieczny, szybki i wygodny dostęp do wymiany walutowej. Klienci zalogują się do aplikacji za pomocą PIN-u lub biometrii. Co ważne, mogą korzystać z niej z każdego miejsca na świecie przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Bezpłatne konto można otworzyć w dosłownie parę minut – mówi Tomasz Dośpiał, dyrektor Działu Walutowych Platform Transakcyjnych w Alior Banku.

Aplikacja została stworzona w odpowiedzi na rozbudowę Kantoru Walutowego Alior Banku o nowe funkcje. Użytkownicy nowej wersji Kantoru Walutowego, oprócz dotychczasowych funkcjonalności, zyskali możliwość m.in. wysłania prośby o przelew bez kopiowania numeru swojego rachunku, podziału płatności między znajomych, przesyłania przelewów na numer telefonu czy adres e-mail odbiorcy. Dodatkowe funkcje pozwalają także na sprawdzanie statusu operacji, takich jak zlecenia wymiany walut, transakcji z blokadą, jak również zarządzania kartą wielowalutową i kanałami dostępu do Kantoru Walutowego.

Aplikacja mobilna jest dostępna w sklepie:
AppStore: https://apps.apple.com/pl/app/kantor-walutowy/id1466214815?l=pl
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.alior.mobile.exchange.prd