Szybkie doładowanie konta w Kantorze Walutowym

Pierwszy bankowy kantor wymiany walut online, dzięki współpracy z firmą Dotpay, wprowadził możliwość szybkiego zasilenia rachunku za pomocą dowolnej karty debetowej oraz kredytowej. Klienci indywidualni i biznesowi Kantoru Walutowego Alior Banku mogą korzystać z tego rozwiązania zarówno w przypadku kont w złotówkach, jak i tych obsługiwanych w walutach obcych. To pierwsze takie rozwiązanie wprowadzone przez polski bank.

Rozwiązanie znacznie przyspieszy zasilenie środkami rachunku w momencie, kiedy pilnie potrzebujemy wymienić walutę bądź chcemy wykorzystać fakt, że kurs stał się wyjątkowo korzystny.

To, co wyróżnia tę usługę to fakt, że zasilać można zarówno konto złotówkowe, jak i konta walutowe. Usługa została wprowadzona we współpracy z Dotpay, jedną z największych firm dostarczających usługi płatnicze dla obszaru e-commerce w Polsce.

– W tym przypadku Kantor Walutowy działa jak standardowy sklep internetowy. Po potwierdzeniu transakcji klient od razu widzi środki na swoim rachunku. Udostępniona w kantorze funkcja zapisania karty znacznie przyspiesza zasilenie rachunku - w przyszłości klient nie musi ponownie podawać jej danych – mówi Tomasz Dośpiał, dyrektor Działu Walutowych Platform Transakcyjnych w Alior Banku.

- Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym projekcie i wspólnie z Alior Bankiem wprowadzić, jako pierwsi, na polski rynek tę nową funkcjonalność. Zasilenie konta przy pomocy karty w Kantorze Walutowym to przede wszystkim szybkość i wygoda dla klientów. Ta funkcjonalność daje także większą elastyczność w zarządzaniu środkami dostępnymi na rachunku karty, niezależnie od waluty – dodaje Radosław Łach, Sales Director Dotpay.

Usługa jest skierowana do wszystkich klientów Kantoru Walutowego Alior Banku – zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. Bank pobiera niską prowizję za usługę w wysokości 1 proc. kwoty doładowania rachunku.

Kantor Walutowy to pierwszy bankowy kantor wymiany walut online, dostępny dla klientów od 2012 roku. Umożliwia zawieranie transakcji przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, oferując przy tym konkurencyjne kursy wymiany walut.

Klienci indywidualni mogą zawrzeć umowę o kartę wielowalutową obsługującą płatności w blisko 160 walutach w tym bezpośrednie płatności w 23 walutach dostępnych w Kantorze Walutowym – również w PLN. Bank daje możliwość zawnioskowania o bezpłatne konto w Kantorze Walutowym online za pośrednictwem przelewu, kuriera oraz za pomocą wideoweryfikacji.