Usługa Flight Delay Pass dostępna dla klientów Kantoru Walutowego

Klienci Kantoru Walutowego Alior Banku korzystający z karty wielowalutowej, w przypadku opóźnienia lotu o minimum dwie godziny, mogą bez opłat skorzystać z wybranych saloników lotniskowych na całym świecie. Dzięki usłudze Flight Delay Pass w komfortowych warunkach zrelaksują się przed podróżą.

Usługa Flight Delay Pass jest dostępna dla klientów Kantoru Walutowego Alior Banku, którzy są właścicielami karty wielowalutowej Mastercard. Jeśli lot opóźni się o 120 minut lub więcej, a linie lotnicze przekażą tę informację do systemu Flight Stats, posiadacz karty wraz z osobą towarzyszącą mogą bezpłatnie skorzystać z saloniku lotniskowego (tzw. business lounge) z napojami, przekąskami, prasą, Wi-Fi, stacjami ładującymi do urządzeń. Program LoungeKey™ umożliwia wejście do sieci ponad tysiąca salonów na lotniskach na całym świecie.

Zazwyczaj taki dostęp jest dodatkowo płatny lub zarezerwowany wyłącznie dla właścicieli prestiżowych kart płatniczych np. klientów usług private banking. My troszcząc się o naszych klientów i chcąc zadbać o ich komfort w podróży, oferujemy im usługę Flight Delay Pass bezpłatnie. Mogą dzięki niej miło spędzić czas oczekując na lot np. przeglądając czasopismo przy filiżance dobrej kawy – wyjaśnia Tomasz Dośpiał, Dyrektor Działu Walutowych Platform Transakcyjnych Alior Banku.

Klient Kantoru Walutowego Alior Banku, aby skorzystać z usługi, wystarczy, że zarejestruje swój lot online na stronie Flight Delay Pass. Gdy tylko w systemie pojawi się informacja o wymaganym opóźnieniu lotu, natychmiast zostanie wysłana do niego wiadomość e-mail i SMS wraz z kuponem LoungeKey™. Jeśli podróżuje z osobą towarzyszącą, ważne, aby podczas rejestracji lotu na stronie podał imię i nazwisko drugiego pasażera, by każdy z nich otrzymał indywidualny kupon. Nie ma ograniczenia co do liczby rejestrowanych lotów – np. lecąc na trasie Warszawa-Meksyk z przesiadką w Amsterdamie, można zarejestrować każdy odcinek lotu i skorzystać z saloniku zarówno w Warszawie, jak i w stolicy Holandii.

Karta wielowalutowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które często wykonują transakcje w różnych, nawet mniej popularnych walutach. Oferuje ona płatności w blisko 160 walutach w tym bezpośrednie płatności w 23 dostępnych w Kantorze Walutowym, zaś pozostałe waluty przeliczane są po kursie organizacji płatniczej Mastercard i rozliczane na rachunku głównym karty. Karta jest bezpłatnia w całym okresie ważności, pod warunkiem wykonania 1 transakcji w ciągu 6 miesięcy od dnia wysłania karty do klienta.
Promocja została zakończona 31 grudnia 2022 roku.