Uwaga, okazja! Jak mądrze korzystać z promocji na Black Friday i Cyber Monday

.

Black Friday i Cyber Monday to świetne okazje do zrobienia zakupów w dobrych cenach. Pomysł na jednodniowe megapromocje przed sezonem świątecznym pojawił się w Stanach Zjednoczonych, ale szybko zyskał popularność także w innych krajach. Przedświąteczne obniżki oferują liczne sieci i sklepy online już niemal na całym świecie. Warto skorzystać z rabatów i zaopatrzyć się np. w elektronikę, która bywa znacznie tańsza za granicą, ale także w inne atrakcyjne produkty: odzież, biżuterię, meble, akcesoria i wiele, wiele innych.

Black Friday – Cyber Monday: kiedy są najlepsze okazje?
Zacznijmy od ustalenia, kiedy jest Black Friday. Otóż, czarny piątek ma stały termin – wypada zawsze w czwarty piątek listopada, po amerykańskim Święcie Dziękczynienia. Łatwo dzięki temu zapamiętać także, kiedy jest Cyber Monday. To zawsze poniedziałek, który przypada bezpośrednio po czarnym piątku. Zwykle jest to ostatni poniedziałek listopada lub pierwszy poniedziałek grudnia.

Czarnopiątkowe wyprzedaże z początku miały podkręcać sprzedaż prezentów świątecznych i odbywały się stacjonarnie. Z czasem wielkie święto zakupów objęło także produkty codziennego użytku, jak kosmetyki, ubrania, buty, książki, zabawki, a nawet usługi czy bilety lotnicze i przeniosło się także do sieci. Co zatem oferują sklepy internetowe w Cyber Moday? Promocje na elektronikę i produkty cyfrowe oraz asortyment oferowany online!

Black Friday i Cyber Monday – wyprzedaż zagraniczna
Nie trzeba ograniczać się do sklepów w polskiej sieci. Zagraniczne sklepy internetowe oferują często wyjątkowo atrakcyjne promocje cenowe, dodają ciekawe gratisy, a przy zakupach powyżej pewnej kwoty zapewniają nawet darmową dostawę międzynarodową. Każdy kraj ma swoją specyfikę, jeśli chodzi o produkty warte rozważenia.

Pewniakiem podczas Cyber Monday USA są sprzęty elektroniczne, już w regularnych cenach tańsze niż w Polsce. Warto rozważyć zakup w Cyber Monday laptopa, smartfona lub konsoli.

Cyber Monday UK to z kolei ciekawe marki niedostępne w Polsce. Na tamtym rynku działa wiele tzw. sieciówek z modą dobrej jakości i w niezłych cenach. Podczas wyprzedaży na Black Friday czy Cyber Monday można ubrać się dosłownie za grosze w dobrym angielskim stylu.

Nawet z uwzględnieniem dodatkowych kosztów, jak podatek czy przesyłka zagraniczna, cena może okazać się bardzo atrakcyjna, tym bardziej, gdy nie musisz płacić za przewalutowanie (szczegóły znajdziesz na https://kantor.aliorbank.pl/).

Black Friday vs Cyber Monday. Jak mądrze korzystać z okazji
Oto kilka wskazówek, jak i kiedy skorzystać z tych okazji:
Black Friday:
 1. Zaplanuj wcześniej! Przygotuj listę produktów, które chcesz kupić. Przejrzyj strony internetowe sklepów i zobacz, które z nich oferują promocje na te produkty.
 2. Sprawdź godziny otwarcia sklepów stacjonarnych. Wiele z nich otwiera się wcześniej w tym wyjątkowym dniu i, jeśli przyjdziesz rano, możesz skorzystać z najlepszych ofert.
 3. Kup online. Wiele sklepów oferuje również promocje online w dniu Black Friday. To świetna opcja, jeśli wolisz uniknąć tłumów i zamówić produkty wygodnie do własnego domu.
 4. Porównaj ceny. Niektóre promocje mogą być nie tak korzystne, jak się wydaje. Przed zakupem porównaj ceny w różnych sklepach lub na różnych stronach internetowych.
Cyber Monday:
 1. Obserwuj media społecznościowe wybranych marek. Sklepy często ogłaszają swoje najlepsze promocje na swoich kontach w mediach społecznościowych.
 2. Zapisz się do newslettera. Niektóre sklepy wysyłają informacje o promocjach drogą mailową do swoich subskrybentów.
 3. Skup się na elektronice i sprzęcie RTV/AGD. Cyber Monday jest najczęściej skupione wokół tego typu urządzeń oraz technologicznych gadżetów.
 4. Szukaj międzynarodowo. Nie ograniczaj się do polskich sklepów – te zagraniczne mogą mieć bardzo atrakcyjne oferty. W przeglądarce ustaw wyszukiwanie nie tylko w języku polskim. Hasła „laptop deals Cyber Monday” czy „Cyber Monday PS5” pomogą ci znaleźć najlepsze okazje w całej sieci, nie tylko polskiej.

Ogólne wskazówki, z których warto skorzystać zawsze, nie tylko podczas zakupowych „świąt”:
 1. Ustal budżet i go przestrzegaj.
 2. Czytaj recenzje produktów, zwłaszcza tych droższych.
 3. Zachowaj czujność. Kupuj tylko na zaufanych stronach internetowych.
 


Obowiązujące regulacje Kantoru Walutowego: Regulamin Kantoru Walutowego dla Klientów Indywidualnych; Taryfa Opłat, Prowizji i Oprocentowania Kantoru Walutowego dla Klientów Indywidualnych; Regulamin kart płatniczych Alior Bank SA, Regulamin rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, oszczędnościowych i terminowych lokat oszczędnościowych, Regulamin korzystania z Kanałów Elektronicznych dla Klientów Indywidualnych dostępne są w zakładce Dokumentacja.