Wymiana walut BLIK już dostępna w Kantorze Walutowym

Z myślą o wygodzie naszych Klientów wprowadziliśmy możliwość zakupu waluty za pomocą nowej metody płatności - BLIK.

Dzięki temu rozwiązaniu Klienci nie muszą już przelewać środków na rachunek Kantoru Walutowego lub doładowywać go kartą kredytową lub debetową. Podczas zakupu waluty w Kantorze wystarczy w polu „Płacę z” wybrać opcję „BLIK – płatność z rachunku Twojego Banku”, wprowadzić wygenerowany w aplikacji banku kod BLIK i potwierdzić operację. Zakupiona waluta w ciągu kilku sekund znajdzie się na rachunku.

Co najważniejsze usługa jest całkowicie bezpłatna. Dowiedz się więcej


BLIK rozwija się z roku na rok, zdobywając mocną pozycję na rynku płatności bezgotówkowych. Na początku 2023 r. korzystało z niego już 13,5 mln osób. W samym Alior Banku w drugim kwartale zrealizowaliśmy blisko 14 milionów transakcji BLIK. W stosunku do zeszłego roku to wzrost o 38 procent. Przewidujemy, że zainteresowanie tym sposobem płatności będzie tylko rosnąć, dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić do funkcjonalności Kantora Walutowego opcję szybkiej wymiany walut również za pośrednictwem BLIKA. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do jeszcze wyższej satysfakcji naszych klientów oraz ułatwi im korzystanie z naszych usług - mówi Zbigniew Zamara Menedżer ds. Walutowych platform transakcyjnych w Alior Banku.


Przeczytaj również: Szybkie doładowanie konta w Kantorze Walutowym


Usługa Wymiany walut BLIK jest dostępna dla Klientów Indywidualnych i Biznesowych Kantoru Walutowego Alior Banku i umożliwia realizację Transakcji Wymiany BLIK, która polega na opłaceniu zakupu waluty w Kantorze Walutowym, z użyciem metody płatności BLIK. Bank nie pobiera opłat za realizację usługi. W przypadku Klientów Indywidualnych Aby skorzystać z usługi Wymiany walut BLIK, przed wykonaniem pierwszej Transakcji Wymiany BLIK, należy wyrazić zgodę na włączenie tej usługi i zaakceptować „Regulamin korzystania z usługi Wymiana walut BLIK w Kantorze Walutowym Alior Bank S.A.”. Regulamin ten określa szczegółowe zasady korzystania z usługi Wymiany walut BLIK i dostępnym jest na stronie głównej Kantoru Walutowego Alior Banku w zakładce Dokumentacja. W przypadku Klientów Biznesowych, zasady działania usługi, określone są w „Regulaminie Kantoru Walutowego dla Przedsiębiorców i Innych Podmiotów”, dostępnym na stronie głównej Kantoru Walutowego Alior Banku w zakładce Dokumentacja.