Środki od razu dostępne na rachunku

Dodatkowe informacje:

Jak dodać kartę?

Po zalogowaniu do Kantoru Walutowego kliknij zielony guzik Doładowanie lub wybierz zakładkę Operacje a następnie Doładowanie:Następnie kliknij „Dodaj kartę”. Podaj wymagane dane: imię i nazwisko (z karty), numer karty (z przodu karty), datę ważności  (pod numerem karty), kod CVC2 lub CVV2 (3 cyfry z tyłu karty), nazwę karty (dowolna nazwa). Zaakceptuj regulamin „Regulamin dokonywania wpłat w Kantorze Walutowym Alior Bank S.A. za pośrednictwem Serwisu Dotpay”.
Możesz również zapisać kartę w systemie, co pozwoli w przyszłości na dokonanie doładowania bez konieczności wpisywania danych z karty.
Na koniec zapisz wprowadzone dane.

Po zapisaniu karty w systemie, na Twoim rachunku powiązanym z kartą pojawi się automatycznie blokada na kwotę 1 zł lub jedną jednostkę waluty (w zależności od waluty karty) - jest to preautoryzacja. Preautoryzacja polega na weryfikacji i czasowym zablokowaniu środków na karcie płatniczej. Konto nie jest obciążane, a jedynie sprawdzane czy karta jest ważna. Po sprawdzeniu karty, środki pieniężne zostają odblokowane.

Jak dodać kolejną kartę?

Dodanie kolejnej karty jest możliwe po kliknięciu w zielony guzik Doładowanie lub poprzez wybranie zakładki Operacje a następnie Doładowanie. Wybierz Zmień kartę a następnie Dodaj kartę:

Jak dokonać doładowania kartą?

Po zalogowaniu w zakładce Pulpit klient klika zielony guzik Doładowanie:Po wybraniu karty z dostępnych, wpisujesz kwotę doładowania, walutę rachunku doładowania a następnie klikasz Potwierdź:
W niektórych przypadkach, przy dokonywaniu doładowania system może poprosić o podanie kodu CVC2 lub CVV2 jako potwierdzenia transakcji.

Jak zmienić kartę?

Możesz w dowolnym momencie zmienić kartę przypisaną do doładowania rachunku.  Zmiana karty jest możliwa po wybraniu zakładki Operacje a następnie Doładowanie. Kliknij Zmień kartę. Pojawi się lista dostępnych kart zapisanych w Kantorze Walutowym:

Jak usunąć zapisaną kartę?

W każdej chwili możesz usunąć zapisaną kartę. Zrobisz to po wybraniu zakładki  Operacje a następnie Doładowanie. Kliknij w ikonę karty, a w szczegółach karty wybierz Usuń kartę:Jeśli chce usunąć kartę, która nie jest aktualnie domyślna, musisz najpierw kliknąć Zmień kartę, wybrać kartę, którą chcesz usunąć, a następnie  postąpić jak zostało to opisane wyżej. 

Jaka jest opłata za doładowanie konta kartą?

Opłata za doładowanie kartą jest zgodna z Taryfa Opłat, Prowizji i Oprocentowania Kantoru Walutowego dla Klientów Indywidualnych lub Przedsiębiorców i Innych Podmiotów. Zgodnie z wymienionymi dokumentami opłata za obsługę transakcji zasilenia rachunku kartą wynosi 1% od wartości transakcji niezależnie od osobowości prawnej.

Wysokość opłaty jest zawsze prezentowana obok przycisku „Potwierdź”. Kwota pobrana z karty będzie wyższa o opłatę niż kwota uznania na rachunku w Kantorze Walutowym np. klient doładowuje kwotą 100 zł, na wyciągu z karty znajdzie się kwota 101 zł.

Szybkie doładowanie rachunku w Kantorze Walutowym Alior Banku są realizowane za pośrednictwem Serwisu Dotpay.

Najczęściej zadawane pytania:

Ile kart mogę dodać?

Do usługi możesz dodać dowolną liczbę kart.

Pamiętaj jednak, że po zapisaniu karty w systemie, na Twoim rachunku powiązanym z kartą pojawi się automatycznie blokada na kwotę 1 zł lub jedną jednostkę waluty (w zależności od waluty karty) - jest to preautoryzacja. Preautoryzacja polega na weryfikacji i czasowym zablokowaniu środków na karcie płatniczej. Konto nie jest obciążane, a jedynie sprawdzane czy karta jest ważna. Po sprawdzeniu karty, środki pieniężne zostają odblokowane.

Jakie karty są obsługiwane?

Zasilenia można dokonać dowolną kartą płatniczą zarówno debetową jak i kredytową dowolnego wystawcy akceptowanego przez Serwis Dotpay.

W jaki sposób zabezpieczone są transakcje kartą?

Płatności kartowe zabezpieczone są poprzez autoryzację transakcji 3D-Secure.

Czy zawsze trzeba zapisać kartę przed wykonaniem doładowania?

Nie, można dokonać doładowania bez jej zapisania. W przyszłości, przed każdym doładowaniu trzeba będzie uzupełnić dane karty do doładowania.

Gdzie znajduje się regulamin wpłat?

Regulamin znajduje się na stronie https://kantor.aliorbank.pl zakładka Dokumentacja w wierszu: Regulamin dokonywania wpłat w Kantorze Walutowym Alior Bank S.A. za pośrednictwem Serwisu Dotpay.
 

Czy kartą w PLN mogę doładować rachunek w EUR?

Przy dodawaniu karty definiujesz w jakiej walucie jest karta. Jeśli zdefiniujesz, że karta jest w PLN to nie pozwolimy Ci doładować innego rachunku niż PLN.

Jeśli zapiszesz kartę PLN jako EUR lub wielowalutową to wówczas będziesz mógł z niej doładować rachunek EUR, ale pamiętaj, że musisz się liczyć z niekorzystnym przewalutowaniem PLN na EUR po stronie banku wydawcy Twojej karty.