Za granicą taniej? Subskrypcje i gry za ułamek ceny

.

Zakupy przenoszą się do sieci. Online kupujemy już nie tylko towary, ale także różnego rodzaju usługi cyfrowe i subskrypcje. Ponieważ korzystamy nieraz z kilku takich serwisów, ich miesięczny koszt zajmuje coraz większą część naszego budżetu. Jeśli chcesz znaleźć sposób na to, aby płacić za Netflix taniej oraz inne pomysły na tanie subskrypcje, ten poradnik jest dla Ciebie.

Utrzymanie gospodarstwa domowego staje się coraz droższe, więc to zrozumiałe, że uważnie przyglądamy się każdemu wydatkowi. W krążących po sieci poradnikach oszczędzania niemal zawsze na pierwszym miejscu znajduje się rada, aby zrezygnować z cyfrowych abonamentów. Jeśli z nich nie korzystamy, to jest to oczywiście słuszna wskazówka. Najczęściej jednak subskrypcje serwisów prasowych, muzycznych czy filmowych to nie pusta zachcianka, ale standard, bez którego trudno dziś sobie wyobrazić rozrywkę, a nierzadko też pracę. To dzisiejsze odpowiedniki znanych z ubiegłych dekad gazet, płyt czy abonamentu za kablówkę telewizyjną. Zsumowane wydatki na abonamenty składają się na konkretną sumę. Nie znaczy to jednak, że nie można zaoszczędzić na tych opłatach. Istnieje kilka sposobów na ograniczenie wydatków, jak np. skorzystanie z okresu próbnego, podzielenie opłaty między kilku subskrybentów czy polowanie na okazję, np. sezonową obniżkę ceny abonamentu. Można też prościej!

Netflix tanio? Sprytne sposoby na tę i inne subskrypcje
Wiele popularnych dostawców usług cyfrowych oferuje tańsze wersje w różnych zakątkach świata, zwłaszcza jeśli są one dostępne w regionach o niższych kosztach życia niż w Polsce. Przykładem, który nasuwa się sam niech będzie popularny Netflix. Firma nie dość, że podniosła ostatnio stawki subskrypcji, to jeszcze uniemożliwiła dzielenie konta z osobami, które mieszkają pod innym adresem. Ekonomicznym rozwiązaniem dla wielu okazał się zakup jego tureckiej wersji, znanej jako Netflix Türkiye. Cena Netflixa z Turcji jest w przeliczeniu na złote ponad dwa razy tańsza niż wersja polska. Podobnie atrakcyjne cenowo są wersje z Argentyny czy Brazylii.

Wersje wielu innych platform streamingowych mogą mieć niższe ceny w porównaniu do wersji dostępnych w krajach europejskich. Dlatego popularnością wśród użytkowników cieszą się subskrypcje międzynarodowe, między innymi turecki PS Store czy Disney Plus Turcja.

Steam: kupowanie w innej walucie
Także gracze są zainteresowani obniżeniem kosztu swoich zakupów. Wielu wybiera tureckie konto Steam, czyli konto na platformie cyfrowej dystrybucji gier, które jest zarejestrowane w Turcji i korzysta z tureckiej waluty (lira turecka) do dokonywania płatności. Jak się łatwo domyślić, jeśli chodzi o turecki Steam, ceny są niższe niż w Polsce, bo dostosowane do lokalnego rynku i jego siły nabywczej.

Kupowanie gier w innej walucie to rozsądny sposób na obniżenie kosztu swojego hobby i nie musi się ograniczać do rynku tureckiego. Na przykład kupowanie gier z Argentyny na Xbox nie jest szczególnie trudne, a także sporo tańsze niż w Polsce. Aby dokonać płatności, musisz mieć możliwość wymiany swoich pieniędzy na argentyńską walutę. Istnieją też różne metody, aby uzyskać argentyńskie kody pre-paid do platform cyfrowych, takich jak Xbox Gift Cards. Możesz kupić takie kody online lub skonsultować się z lokalnymi sklepami cyfrowymi.

Jak płacić w innej walucie w Google Play
Także Sklep Google Play umożliwia kupowanie aplikacji, gier, filmów, książek i innych treści cyfrowych na urządzeniach z systemem Android. Choć nie jest to zalecane przez Google, możliwe jest w sklepie Play kupno w innej walucie niż twoja lokalna. Konkretną walutę należy ustawić przy wyborze opcji płatności. Dzięki temu można kupić gry w lirach lub w innych wybranych walutach, których przelicznik jest najkorzystniejszy w stosunku do złotego. Dzięki temu opłaty za aplikacje, gry i inne współczesne cyfrowe narzędzia do pracy, rozrywki czy nauki zmieszczą się w budżecie i nie spustoszą portfela. Jak widać, sprytnych sposobów na obniżenie kosztów swoich subskrypcji cyfrowych jest wiele. Aby nie płacić dodatkowo za przewalutowanie, skorzystaj z Kantora Walutowego Alior Banku.
 
 


Obowiązujące regulacje Kantoru Walutowego: Regulamin Kantoru Walutowego dla Klientów Indywidualnych; Taryfa Opłat, Prowizji i Oprocentowania Kantoru Walutowego dla Klientów Indywidualnych; Regulamin kart płatniczych Alior Bank SA, Regulamin rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, oszczędnościowych i terminowych lokat oszczędnościowych, Regulamin korzystania z Kanałów Elektronicznych dla Klientów Indywidualnych dostępne są w zakładce Dokumentacja.