Szukasz pomysłu na udany weekend? Wybierz się na krótki wypad za granicę

.

Czasem bywa tak, że oglądając jakiś film, np. „Vicky Cristina Barcelona” albo „Przed zachodem słońca” nachodzi człowieka przemożna chęć, by rzucić wszystko i … wyjechać. Wystarczą dosłownie dwa dni, by zupełnie oczyścić głowę i wspaniale odpocząć. Weekend za granicą nie musi być planowany na wiele miesięcy do przodu. Taki tani weekend za granicą może być spontaniczny.

Wprawdzie od czasu pandemii oferta tanich przewoźników lotniczych nie jest już tak atrakcyjna, jak kilka lat temu, ale w dalszym ciągu można znaleźć bilety lotnicze w przystępnych cenach. Szczególnie, gdy weekend za granicą chcielibyście spędzić w jednej z europejskich stolic.


Weekend za granicą last minute
Może być spontaniczny lub bardzo skrupulatnie przygotowany – to w zasadzie nie ma znaczenia. W opcji numer jeden jest odrobina szaleństwa, w drugim wariancie mamy z kolei idealnie przemyślany kierunek zwiedzania. Wycieczki weekendowe zagraniczne last minute to pomysł dla odważnych lub takich, którzy mają nadzieję na romantyczny weekend za granicą z ukochaną osobą. Weekend za granicą we dwoje, w zupełnie odmiennych okolicznościach, może być przecież np. urodzinowym prezentem lub jubileuszową niespodzianką.

Wyjazd na weekend za granicę to doskonała okazja, aby odciąć się od codziennego życia, zrelaksować się i zwiedzić ciekawe miejsca. Wiele osób zastanawia się: gdzie na weekend za granicą? Pierwsza myśl: Paryż. Ale przecież świetnym celem wyprawy będą Budapeszt, Berlin czy Tallin.

Gdzie pojechać na weekend za granicę?
Może rzymskie wakacje? Miłośnicy starego kina ten film kochają. Cudowna Audrey Hepburn, Gregory Peck, a w tle radosny Rzym (jakże inny od tego z filmu „Rzym, miasto otwarte”). Koloseum, rzymskie uliczki i rajd Vespą – rozpalają wyobraźnię i zachęcają do tego, by romantyczny weekend we dwoje za granicą spędzić w równie ekscytujący sposób, jak uczynili to bohaterowie filmowej historii.

Romantyczny weekend we dwoje za granicą może pozostawić niezapomniane wspomnienia. Miasta takie jak Paryż, Wenecja lub Barcelona są znane z uroku i niezwykłej atmosfery. Nie musi być to jednak letni wypad. Europejskie miasta doskonale wyglądają także jesienią, a umiarkowane temperatury nie zwalają z nóg tak jak letni skwar. Wędrowanie po lizbońskich zaułkach czy berlińskich parkach jest jesienią zdecydowanie przyjemniejsze.

Wycieczki na weekend za granicę to dobry pomysł dla osób zainteresowanych zwiedzaniem zabytków i poznawaniem historii. Wiedeń czy Drezno będą doskonałym celem takiej kulturoznawczej wyprawy. Nie zapominajmy też o Pradze. Ta z kolei jest świetnym celem, gdy planujecie spędzić weekend majowy za granicą. Do Pragi można wybrać się samolotem lub pociągiem, choć wówczas przydaje się mieć dzień lub dwa więcej, bo sama podróż zabiera znacznie więcej czasu. Równie interesujące są Londyn, Amsterdam bądź Budapeszt. To ostatnie miasto można polecić szczególnie tym, którzy zastanawiają się, czy można wybrać się gdzieś na weekend za granicę samochodem. Londyn to już raczej plan dla ludzi szukających odpowiedzi na pytanie: gdzie na weekend za granicę samolotem?

Weekendowe wycieczki za granicę – lista miejsc nieoczywistych
Jeśli nad wyjazdy zorganizowane przedkładacie spontaniczne wycieczki, to zastanówcie się nad zakupem weekendowej wycieczki za granicę last minute. Wiele biur podróży oferuje atrakcyjne wyjazdy, które bywają znacząco tańsze niż te w regularnej cenie. W tym przypadku liczy się jednak szybka decyzja. Nie ma czasu na długie zastanawianie się, gdzie schowaliście paszport i czy zdążycie jeszcze zrobić pranie przed wyjazdem.

Jeśli zastanawiacie, gdzie pojechać na weekend za granicę, a plany macie niesprecyzowane, to może warto wybrać się na weekend samochodem za granicę? Europa wprawdzie jest sporym kontynentem, ale u naszych najbliższych sąsiadów znajdziecie z pewnością wiele ciekawych miejsc do zobaczenia. Samochód daje sporą swobodę podróżowania, możecie pojechać, dokąd was cztery koła poniosą i zatrzymać w każdym miejscu, które wpadnie w oko. Uprzedzamy tylko, byście pamiętali o aktualnym ubezpieczeniu samochodu, ale także o tym, że w wielu europejskich miastach poruszanie się samochodem jest niełatwe. Warszawa i Kraków nie mają monopolu na korki i ograniczenia ruchu kołowego.

Kto woli transport szybszy, a latać się nie boi, ten z pewnością wybierze wyjazd na weekend za granicę samolotem. Dwie, trzy godziny lotu i lądujecie w nowym, nieznanym miejscu.

Nie zawsze na weekend za granicą musicie wybierać popularne wśród turystów cele. Proponujemy kilka miejsc mało znanych, a bardzo urokliwych.

Brugia (Belgia), czyli flamandzka Wenecja. Między zabytkowymi uliczkami wiją się kanały, niczym w Wenecji, a samo centrum miasta zostało wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Luksemburg (Wielkie Księstwo Luksemburga) – stolica księstwa pełna jest historycznych budowli, takich jak m.in. Pałac Wielkich Książąt, Fort Thüngen, zabytkowe bramy oraz kościoły. W kraju warto także zobaczyć urokliwe miasteczko Echternach położone tuż przy granicy z Niemcami.

Wyspa Saaremaa (Estonia) – zdecydowanie dobre miejsce dla osób pragnących ciszy i odpoczynku. Jedynym miastem jest uzdrowiskowe Kuresaaree, a jego najważniejszą atrakcją turystyczną zamek Kuresaaree. Poza tym Saaremaa to mnóstwo zieleni, piękne plaże i wyjątkowy spokój.

Pescara (Włochy) – choć to nie Rzym, ani Florencja, może chwycić za serce. Niewielkie miasto w Abruzji jest położone nad Adriatykiem, a jednocześnie otoczone górami. Dalekie od typowych turystycznych szlaków zapewni chwile prawdziwego dolce far niente.

Wycieczki weekendowe za granicę – razem czy osobno?
Romantyczny weekend we dwoje za granicą może być wyjątkowym przeżyciem, niezależnie od tego, czy wybierzecie się nad morze, w góry czy do urokliwego miasteczka, bo przecież nie tylko metropolie mają spragnionym odpoczynku i relaksu ciekawe rzeczy do zobaczenia i przeżycia.

Ostatnio sporą popularnością cieszą się na przykład krótkie wypady na… Bornholm. Na tę wyspę dotrzecie promem z Kołobrzegu. Warunki geograficzne powodują, że lato jest w tym miejscu nieco mniej upalne, jesień ciepła, a zima wyjątkowo łagodna.

Pamiętajcie, że wyjazd na weekend za granicę może być doskonałą okazją do odpoczynku i eksploracji nowych miejsc. Bez względu na to, czy interesują was romantyczne wędrówki, skarby europejskiej kultury czy też wolicie podążać gastronomicznym szlakiem, zawsze podczas takiego weekendowego wyjazdu za granicę znajdziecie coś dla siebie.

Jeśli zdecydujecie się na weekend za granicą last minute nie zastanawiajcie się długo. Do odważnych świat należy. Nie zapominajcie jednak o dwóch ważnych zasadach: przezorny zawsze ubezpieczony, a zakupy robione podczas weekendu za granicą mogą być zaskakująco kosztowne, jeśli wcześniej nie postaracie się np. o kartę wielowalutową lub zakupienie potrzebnej waluty online. Kurs walutowy podczas wypłaty pieniędzy z bankomatu lub przy płatności krajową kartą może być niekorzystny. Romantycznym porywom serca przydaje się dodać trochę zdrowego rozsądku.
 


Obowiązujące regulacje Kantoru Walutowego: Regulamin Kantoru Walutowego dla Klientów Indywidualnych; Taryfa Opłat, Prowizji i Oprocentowania Kantoru Walutowego dla Klientów Indywidualnych; Regulamin kart płatniczych Alior Bank SA, Regulamin rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, oszczędnościowych i terminowych lokat oszczędnościowych, Regulamin korzystania z Kanałów Elektronicznych dla Klientów Indywidualnych dostępne są w zakładce Dokumentacja.