Wielkanoc za granicą. Dokąd wyjechać na te święta?

.

Wyjazd na Wielkanoc za granicę to gwarantowany sposób na spędzenie tych świąt w wyjątkowy sposób. Popularne i atrakcyjne kierunki to: Hiszpania, Grecja, Portugalia czy Turcja, gdzie można doświadczyć świątecznej atmosfery w zupełnie nowym otoczeniu lub… całkiem z niej zrezygnować i cieszyć się piękną pogodą i wypoczynkiem.

Święta wielkanocne w hotelu? Dlaczego nie! Świętować można na różne sposoby. Polskie zwyczaje wielkanocne są piękne, lecz pogoda w tym okresie już niekoniecznie. Wiele osób marzy o tym, aby spędzić świąteczny czas w spokoju i komforcie, z dala od codzienności, a przede wszystkim w ciepłym i słonecznym klimacie. Wyjazd można połączyć z odkrywaniem nowych miejsc i zwyczajów. Gdzie na Wielkanoc za granicę? Wielkanoc w Rzymie czy Ziemi Świętej to już klasyki. Poznaj nasze mniej oczywiste kierunki!

Wielkanoc w Hiszpanii
Na pewno niezapomnianym przeżyciem będzie Wielkanoc w Hiszpanii. Ten kraj jest w większości katolicki, więc tym czasie odbywają się w nim liczne procesje religijne i tradycyjne obrzędy, jednak bardzo odmienne od polskich. Uczestnictwo w tych barwnych radosnych pochodach będzie wspaniałym przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Święta wielkanocne w hotelu z basenem w Hiszpanii to jeszcze lepszy sposób na relaks. Zwłaszcza południe kraju oferuje o tej porze roku świetną pogodę sprzyjającą wypoczynkowi nad wodą – Malaga, Kadyks czy ekskluzywna Marbella przez większość roku skąpane są w słońcu i wspaniale nadadzą się na spędzenie Wielkanocy w hotelu nad morzem, ale także położone bardziej na północy Alicante, Walencja czy barwna Barcelona nie rozczarują.

Czytaj także: Jak studiować za granicą?

Wielkanoc w Grecji
To pomysł dla tych, którzy preferują tradycje i egzotykę w jednym. W Grecji można cieszyć się nie tylko piękną pogodą, ale też urokliwą architekturą i smakowitymi tradycyjnymi potrawami. Wielkanocny wyjazd może być także okazją do zwiedzania licznych malowniczych greckich wysp i czarujących plaż. Jeśli chodzi o to, jak obchodzi się Wielkanoc w Grecji, trzeba pamiętać, że ten kraj jest w większości prawosławny. Grecy świętują więc Paschę, której termin wypada dwa tygodnie po katolickiej Wielkanocy. Są to bardzo uroczyste święta, z okazji których odprawiane są ceremonie w świątyniach i organizowane procesje uliczne. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów tutejszej tradycji jest barwienie jajek na czerwono, co ma głęboki wymiar symboliczny.

Wielkanoc w ciepłych krajach – Turcja
Wielkanoc w Turcji będzie miała zupełnie inny charakter niż ta spędzona we Włoszech, Hiszpanii czy nawet Chorwacji. Choć zdecydowana większość Turków nie obchodzi Wielkanocy, w niektórych regionach można znaleźć kościoły chrześcijańskie, gdzie odprawiane są nabożeństwa. Jednak Turcja to przede wszystkim doskonałe miejsce na odpoczynek w promieniach gorącego słońca, zwłaszcza w luksusowych hotelach nad morzem. Jeśli marzą Ci się święta wielkanocne w SPA to Turcja jest idealnym wyborem.

Ten kraj słynie także z niesamowitych zabytków i atrakcji turystycznych. Jedną z głównych atrakcji w Turcji, którą warto odwiedzić w tym okresie, jest Kapadocja. Wiosną temperatura jest tam łagodniejsza niż upalnym latem, można więc spokojnie podziwiać malownicze formacje skalne, wykute przez tysiące lat erozji. Największe wrażenie robi… z lotu ptaka. Popularnym sposobem podziwiania tej pięknej krainy jest przelot balonem, z którego rozciąga się widok zapierający dech w piersiach. Inną popularną destynacją jest Pamukkale. Te słynne mineralne źródła termalne to cud natury, w którym można się wykąpać! Relaks w gorących źródłach można połączyć z podziwianiem białych tarasów pokrytych osadem wapiennym.

Święta wielkanocne za granicą – wypoczynek i komfort
Postaw na komfort swój i swoich bliskich, bez względu na to, gdzie spędzicie tę Wielkanoc. Uroczyste śniadanie zamówisz w restauracji hotelowej, a wieczorem udasz się na zabiegi do SPA. Walutę wymienisz oczywiście w Kantorze Walutowym Alior Banku. To najwygodniejsza opcja, w dodatku dostępna 24 godziny na dobę, w dzień powszedni i każde święto. Konto możesz prowadzić w euro, lirach tureckich oraz innych walutach – łącznie do wyboru masz ich aż 21. Na miejscu zapłacisz kartą wielowalutową, za którą bank nie pobiera opłaty.

Czytaj także: Wynajem samochodu za granicą, czyli jak mądrze wynająć auto na wakacje
Karta umożliwia płatności w blisko 160 walutach obsługiwanych przez organizację płatniczą Mastercard. 0 zł za pierwszą wypłatę z bankomatu w miesiącu, druga i każda kolejna w danym miesiącu 9 zł. Szczegóły dotyczące opłat znajdują się w Taryfie Opłat, Prowizji i Oprocentowania Kantoru Walutowego dla Klientów Indywidualnych która znajduje się w zakładce Dokumentacja.