Święta w ciepłych krajach? Dlaczego nie?

.

Święta za suto zastawionym stołem i z choinką czy na plaży? Coraz częściej wybieramy opcję „święta – wyjazd”. Nie tylko w polskie góry czy nad morze. Polacy chętnie spędzają Wigilię za granicą, także w ciepłych krajach.

A gdyby tak sprezentować bliskim wyjazd na Święta? Boże Narodzenie to lubiany i wyczekiwany przez wiele osób moment w roku. Nawet jeśli nie obchodzimy go zgodnie z tradycją, zwykle kojarzy się z rodzinnym ciepłem, choinką, prezentami, kolacją wigilijną i spotkaniami z ukochanymi ludźmi. Przy tej okazji życzymy sobie spokoju, miłości i odpoczynku i w takiej właśnie atmosferze najchętniej spędzilibyśmy ten czas. Jednak pod koniec roku nie każdy ma energię na przedświąteczną krzątaninę ani ochotę na intensywne przygotowania w kuchni. Coraz więcej osób stawia w tym okresie na głęboki odpoczynek. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się wyjazdy świąteczne.

Gdzie zaplanować wyjazd na święta Bożego Narodzenia?
Święta za granicą mogą być dodatkowym urozmaiceniem tego wyjątkowego czasu czy wręcz niezwykłym prezentem dla ukochanej osoby. Wyjazd na Boże Narodzenie to dobry pomysł dla tych, którzy w okresie świątecznym chcą spędzić czas z najbliższymi, ale także odpocząć po całym roku. W domu, wśród codziennych spraw i w znanym otoczeniu nieraz trudno o chwilę relaksu, dlatego wiele osób szuka wytchnienia w przytulnym górskim pensjonacie, nad szumiącym polskim morzem lub decyduje się spędzić Boże Narodzenie za granicą. Kuszące są zwłaszcza wyjazd na święta do ciepłych krajów, w miejsca, gdzie o tej porze roku temperatura przekracza przyjemne 20 stopni, a rozgrzana plaża i ciepłe turkusowe morze lub ocean zapraszają do relaksu.

Święta Bożego Narodzenia za granicą można zaplanować tak, aby po prostu wypocząć w wygodnym hotelu lub nieco bardziej aktywnie i połączyć wyjazd z odkrywaniem nowych zakątków świata. Grudzień to znakomita pora na podróż do egzotycznych miejsc, takich jak Tajlandia, Malediwy czy Bali. Właśnie na wtedy przypada tam szczyt sezonu turystycznego, a to oznacza, że czynne są wszystkie restauracje serwujące znakomite dania lokalnej kuchni oraz dostępne do zwiedzania wszystkie najważniejsze atrakcje turystyczne.

Święta za granicą – oferty do 6 godzin lotu
Kto chce spędzić święta Bożego Narodzenia za granicą, ale nie aż tak odległą jak wybrzeże Pacyfiku, z powodzeniem może wybrać niemal równie ciepłe o tej porze roku i także dość egzotyczne Dubaj, Tunezję, Maroko, Egipt czy Turcję. Poza mniejszą odległością i krótszym czasem spędzonym w podróży, kraje te mają wiele do zaoferowania: orientalną kuchnię, piękne plaże, a także różne lokalne specjalności.

Egipt słynie z wybrzeża, wzdłuż którego zatopiona jest wielokolorowa rafa koralowa i wraki statków. To raj dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie, na przykład na nurkowaniu i podziwianiu podwodnego świata. Dubaj to oaza luksusu i wygody, wypełniona butikami najlepszych światowych marek, eleganckimi restauracjami oraz nowoczesnymi hotelami, które zaspokoją nawet najbardziej wybredne gusta.

Wyjazd na święta i Sylwestra – egzotyczne kierunki
Jeśli myślisz o tym, aby spędzić święta i Sylwester za granicą, ciekawe mogą być inne odległe kierunki, jak Zanzibar, Kuba, Kenia, Meksyk czy Dominikana. To nie tylko gwarancja pięknej słonecznej pogody, ale także doświadczenia na miarę przygody życia. Wieczór sylwestrowy spędzony na plaży w którymś z tropikalnych krajów będzie po prostu niezapomniany.

Sylwester w Kenii może być bardzo ekscytujący, szczególnie jeśli zdecydujesz się na nocne safari. Meksyk i Dominikana to raje dla miłośników plaż, pysznej kuchni i muzyki. Skosztujesz tam wykwintnych lokalnych potraw, zatańczysz przy dźwiękach mariachi lub bachaty na imprezie na plaży z widokiem na ocean. Na równie roztańczonej Kubie zasmakujesz sensualnej salsy.

Wczasy i święta bożego narodzenia za granicą
Jeśli planujesz na Boże Narodzenie wyjazd rodzinny, być może wolisz jednak zostać w chrześcijańskim kręgu kulturowym i wraz z najbliższymi świętować tradycje po włosku, hiszpańsku lub austriacku? Klasycznym i bardzo lubianym rozwiązaniem jest wyjazd na święta w góry, na przykład do przytulnego pensjonatu w Alpach, gdzie widoki zapierają dech w piersiach, a miejscowi gospodarze zapewniają kameralną domową atmosferę. Narciarze mogą skorzystać z cudownych długich tras, które o tej porze roku zazwyczaj są już otwarte i czekają na gości.

Zgoła odmiennym pomysłem na wyjazdy świąteczne za granicę będą Wyspy Kanaryjskie, gdzie zjeżdżają się surferzy, windsurferzy i kitesurferzy. Wyspy należą do katolickiej Hiszpanii, gdzie Boże Narodzenie jest obchodzone, ale zupełnie inaczej niż w Polsce.

Bez względu na kierunek, który wybierzesz, święta na wyjeździe mogą być naprawdę udane.